سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

امضا تفاهم نامه همکاری مرزی بین ایران و ترکیه - نمایش محتوای خبر

 

 

امضا تفاهم نامه همکاری مرزی بین ایران و ترکیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

آذری فرماندار ماکو گفت : مبارزه با قاچاق کالا ، انسان ، مواد مخدردر مرزهای دوکشور ؛ مبارزه همه جانبه با اشرار مسلح و تلاش برای تسهیل بیشتر و مبادلات تجاری در گمرکات مرزی بازرگان و گوربلاغ از مهمترین مباحث مطرح شده فرماندارن و والیان در این جلسه بود . سلیمان البان والی استان آغری ترکیه نیز با اشاره به روابط حسنه دو کشور گفت : این ملاقاتها ، قطعا نتایج بسیار مفیدی هم در حوزه امنیتی و هم در بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی و رفاه حال مرزنشینان دارد و نتایج بهتری در اینده خواهد داشت درپایان این نسشت تفاهم نامه ای برای افزایش حسن هم جواری و همکاریهای مرزی بین فرماندار ماکو و والی استان آغری ترکیه به امضا رسید . جلسات کمیته های فرعی امنیتی هر شش ماه یکبار در خاک جمهوری اسلامی و ترکیه برگزار می شود . در نودویکمین جلسه کمیته فرعی امنیتی ایران و ترکیه فرمانداران شهرستانهای ماکو و چالدران و آغری و ایقدیر ترکیه در مورد مسائل و مشکلات مرزهای دو کشور جمهوری اسلامی و جمهوری ترکیه بحث و بررسی کردند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.