جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

امام جمعه ارومیه: شورای نگهبان حافظ قوانین و مقررات کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه ارومیه: شورای نگهبان حافظ قوانین و مقررات کشور است

ارومیه/ خبرگزاری صدا و سیما/ سیاسی

امام جمعه ارومیه: شورای نگهبان حافظ قوانین و مقررات کشور است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه شورای نگهبان را ضامن مشروعیت قوانین و مقررات کشور بر مبنای شرع مقدس اسلام دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین قریشی در خطبه های نماز جمعه ارومیه با اشاره به فرارسیدن 26 تیر، سالروز تشکیل شورای نگهبان در کشور گفت: شورای نگهبان حافظ مشروعیت قوانین مصوب در مجلس شورای اسلامی است چرا که قوانین کشور نباید با شریعت مقدس پیامبر و احکام دین منافات داشته باشد.

وی حفاظت از انتخابات را از وظایف شورای نگهبان عنوان کرد و افزود:

بررسی صلاحیت کاندیداها و برگزاری صحیح انتخابات از دیگر دستاوردهای شورای نگهبان در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تصریح کرد: شورای نگهبان به عنوان نهادی انقلابی حافظ قوانین و مقررات است و از این حیث مورد غضب دشمنان ایران اسلامی قرار می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در ادامه خطبه های نماز جمعه به اقدام نیروهای تکفیری در تخریب مقابر مقدس اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در قبرستان بقیع در 90 سال پیش اشاره کرد و گفت: نیروهای تکفیری با تفکری باطل، مقابر بزرگان اسلام را تخریب کرد و اکنون نیز بر انجام این اقدام باطل در سوریه ادامه می دهد.

وی در ادامه به مسئله جهاد و قیامت اشاره کردو گفت: تفکر در مسئله قیامت و حیات بعد از مرگ تاثیر معرفتی و تربیتی در روح انسان دارد به نحوی که موجب رعایت تقوا و پرهیز از معصیت در انسان می شود.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه سلسله مباحث خانواده به موضوع پرهیز از منت گذاشتن مرد و زن نسبت به اعمال متقابلی که برای خانواده انجام می دهند پرداخت و گفت: کسب روزی حلال توسط مرد خانواده همچون جهاد در راه خدا است و ایجاد محیط آرام در خانه از سوی همسر احسان محسوب می شود و شایسته نیست اجر معنوی این اعمال مقدس با منت گذاشتن از بین برود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.