جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

امام جمعه ارومیه: دفاع از مظلوم واجب شرعی است - نمایش محتوای خبر

 

 

امام جمعه ارومیه: دفاع از مظلوم واجب شرعی است

ارومیه/ خبرگزاری صدا و سیما/ سیاسی

امام جمعه ارومیه: دفاع از مظلوم واجب شرعی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه حمایت از مردم مظلوم فلسطین را وظیفه همگانی دانست و آثار و برکات آن را در شرایط کنونی غیر قابل انکار برشمرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین قریشی در خطبه های نماز آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان در ارومیه گفت: خداوند متعال در قرآن کریم به صراحت دفاع از مظلوم را دستور فرموده است و فلسفه نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس توسط امام راحل برگرفته از این دستور الهی و آموزه های ائمه اطهار علیهم السلام است.

وی افزود: امروز مردم با شرکت در راهپیمایی روز قدس جهاد لسانی کردند که آثار آن در شرایط کنونی غیر قابل انکار است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه به تشریح ویژگی های ماه مبارک رمضان پرداخت و گفت: ماه مبارک رمضان بهترین ماه سال است و باید از روز های باقیمانده آن در راستای تقویت تقوی و آموزه های الهی بهره برد.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی در ادامه خطبه های خود به مسئله خانواده و ضرورت اعتماد سازی در کانون خانواده اشاره کرد و افزود: نباید با انجام رفتار هایی غیر متعارف اعتماد سازی را در نهاد خانواده مخدوش کرد و در این بین مراقبت از آسیب های فضای مجازی در برابر استحکام خانواده لازم و ضروری است.

پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در ارومیه نیز حجت الاسلام والمسلمین دیر باز از نمایندگان مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری به تشریح ابعاد روز قدس و فلسفه نامگذاری این روز پرداخت و گفت: امام راحل به درستی دشمن آمریکا و اسرائیل را دشمنی با بشریت تشخیص دادند و رهبر معظم انقلاب نیز در ادامه این تدبیر حمایت ملت ایران از مردم مظلوم فلسطین را بارها یاد آور شده اند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.