رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

افزایش 48 درصدی میزان خرید گندم در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 48 درصدی میزان خرید گندم در استان

ارومیه/ خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

افزایش 48 درصدی میزان خرید گندم در استان

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از افزایش 48 درصدی میزان خرید گندم در استان در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته خبرداد.

" مقصود قربانی " در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان غربی، اظهار کرد: از زمان آغاز فصل خرید گندم در استان تا کنون  413 هزار و 170 تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان توسط مراکز خرید دولتی خریداری شده است.

وی افزود: از این میزان 296 هزار و 200تن توسط  مراکز خرید شرکت غله و خدمات بازرگانی و حدود 116 هزار 970 تن توسط مراکز خرید سازمان تعاون روستایی خریداری شده است .

قربانی گفت : امسال با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی، افزایش بارندگی های پاییزه، کشت به موقع، مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز و بهبود وضعیت تغذیه میزان تولید گندم در استان در مقایسه با سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار است  .

وی با اشاره به پیش بینی تولید 550 هزار تن گندم در سطح استان تصریح کرد:میزان برداشت گندم تا 24 مرداد ماه ،520 هزار تن بوده که 95 درصد کار برداشت در مزارع گندم دیم و 90 درصد در مزارع  گندم آبی  تا کنون به اتمام رسیده است .

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: امسال  347 هزار هکتار از اراضی استان گندم کشت شده که 87 هزار هکتار آن در اراضی آبی و 260 هزار هکتار در اراضی دیم بوده است .

وی افزود: امسال گندم تولید شده در استان با توجه به مصرف سرانه 150 کیلو گرم برای هرنفر جوابگوی مصرف استان می باشد و در صورت ضرورت برای سایر استان ها نیز
می توان تا  حدود 50 هزار تن صادر کرد .

قربانی اظهار کرد: با توجه به اینکه نیاز آبی گندم  نسبت به سایر محصولات کمتر است از این رو کم آبی مزارع گندم را تحت تاثیر قرار نمی دهد .

 


جدیدترین اخبار

خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.
خوی لرزید
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
خوی لرزید
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۵ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.