جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

افزایش 30 درصدی صادرات کالااز گمرک پلدشت - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 30 درصدی صادرات کالااز گمرک پلدشت

از ابتدای امسال تاکنون انواع کالاهای ایرانی به ارزش ۱۷ میلیون دلار به مقصد کشورهای آذربایجان، گرجستان و ترکیه و کشورهای اروپایی از طریق گمرک پلدشت صادر شد. به گفته حسن زاده سرپرست گمرک پلدشت این میزان صادرات نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ وزن ۲۵ درصد و از ارزش ۳۰ درصد افزایش دارد. انواع مصالح ساختمانی کاشی و سرامیک، مواد غذایی، ظروف پلاستیکی، ظروف شیشه ای و رنگ ساختمان از جمله کالاهایی است که به کشورهای اروپایی صادر شد. سرپرست پایانه مرزی پلدشت گفت: در این مدت ۹ هزار و ۲۵۹ دستگاه کامیون از پایانه مرزی پلدشت به مقصد کشورهای اروپایی خارج شده است که این تعداد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۱۶۰ درصد افزایش یافته است. دربندی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۷۱ هزار نفر مسافر خارجی از پایانه مرزی پلدشت تردد کردند که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۷۱ درصد افزایش دارد. پایانه مرزی پلدشت دومین گلوگاه ارتباطی کشور با جمهوری آذربایجان است که سالیانه میزان مبادلات آن ۵۰ میلیون دلار است. پیش بینی می شود میزان مبادلات صادرات کالا از گمرک پلدشت به ۸۰ میلیون دلار افزایش یابد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.