سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 2 برابری ارزش صادرات از گمرکات زمینی و ریلی خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 2 برابری ارزش صادرات از گمرکات زمینی و ریلی خوی

 در 7 ماهه گذشته امسال به وزن 71 هزار تن انواع کالا به ارزش 44 میلیون دلار از طریق گمرک داخلی و گمرکات ریلی و زمین رازی خوی به خارج از کشور صادر شد که این صادرات از نظر وزنی و ارزش 2 برابر نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش داشته است. راثی مدیر گمرک مرزی و ریلی رازی خوی سهم این گمرک از صادرات را از ابتدای امسال 57 هزار تن انواع کالا به ارزش 32 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: ارائه خدمات الکترونیکی بهتر و تنوع محصولات صادراتی از مهمترین عوامل افزایش صادرات از گمرکات خوی در این مدت بوده است . چاووشی مدیر گمرک داخلی خوی هم سهم این گمرک از صادرات کالا را در 7 ماه گذشته 14 هزار تن به ارزش 12 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: ایزوگام، مبل، آبمیوه و کنساتره، سنگ کوپ و صنایع چوبی مهمترین اقلام صادراتی از این گمرک در این مدت بوده است. وی افزود :در این مدت 85 درصد کالاهای صادراتی از این گمرک مربوط به محصولات واحدهای تولیدی آذربایجان غربی بوده است. عراق، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و کشورهای اروپایی مقصد کالاهای صادراتی گمرکات خوی در 7 ماه گذشته امسال بوده است. وجود گمرک و راه ریلی ظرفیتی بزرگ برای ترانزیت انواع کالا از کشوربه اروپا از طریق راه ریلی رازی ایران و کاپی کوی ترکیه است. راثی مدیر گمرک مرزی و ریلی رازی خوی از فعالیت شبانه روزی گمرک ریلی رازی خبر داد و تصریح کرد: در 7 ماه گذشته امسال 180 هزار تن انواع کالا به ارزش 220 میلیون دلار با 2 هزار 500 واگن قطار از طریق گمرک ریلی رازی ترانزیت شده است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.