سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 18 درصدی ثبت نام - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 18 درصدی ثبت نام

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

 مصطفوی افزود: این تعداد ۷۸ نفر بیشتر از داوطلبان ثبت‌نام کرده در استان طی دوره پیشین مجلس شورای اسلامی است. وی اضافه کرد : از کل ثبت‌نام‌کنندگان در آذربایجان‌غربی ، ۴۷۲ نفر مرد و ۵۰ نفر زن هستند که بیشترین بانوی ثبت‌نامی در این مدت مربوط به ارومیه با ۲۵ نفر است . رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت : در این مدت ۱۶۳ داوطلب در حوزه انتخابیه ارومیه ، ۶۹ داوطلب در حوزه انتخابیه نقده و اشنویه ، ۴۸ داوطلب در حوزه انتخابیه خوی و چایپاره ، ۴۴ داوطلب در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب ، ۳8 داوطلب در حوزه انتخابیه ماکو ـ شوط چالدران و پلدشت ، ۳۵ داوطلب در حوزه انتخابیه سلماس ،۳۵ داوطلب در حوزه انتخابیه بوکان ، ۳۱ داوطلب در حوزه انتخابیه مهاباد ، ۳۰ داوطلب در حوزه انتخابیه میاندوآب و ۲۹ داوطلب نیز در حوزه انتخابیه پیرانشهر و سردشت ثبت‌نام کردند. رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در همه حوزه‌های ۱۰ گانه در استان بانوان نیز داوطلب شدند ، ادامه داد: از ۵۰ بانوی ثبت‌نامی ، ۲۵ نفر در مرکز استان ، هشت نفر در خوی و چایپاره ، چهار بانو در هرکدام از شهرستان‌های بوکان و میاندوآب ، سه نفر در سلماس ، ۲ نفر در حوزه انتخابیه شاهین‌دژ و تکاب و یک نفر در هر کدام از حوزه‌های انتخابیه ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران ، مهاباد ، نقده و پیرانشهر ـ سردشت نام‌نویسی کردند. مصطفوی گفت: در فرایند ثبت‌نام یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، ۱۰ نماینده دوره پیشین و ۲۱ نماینده دوره‌های گذشته در استان ثبت نام کردند که رقمی قابل توجه است. وی اضافه کرد: حدود ۴۰۰ نفر از ثبت‌نام‌کنندگان این دوره در آذربایجان‌غربی کمتر از ۵۰ سال سن دارند که می‌تواند نشان‌دهنده توجه جوانان برای حضور در عرصه انتخابات باشد. اما گفتنی ست در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی 444 داوطلب در 9 حوزه انتخابیه آذربایجان غربی ثبت نام کرده بودند . در دوره دهم در حوزه های انتخابیه ارومیه 121 نفر، میاندوآب ـ شاهین دژ و تکاب 62 نفر، خوی و چایپاره 54 نفر، مهاباد 46 نفر، نقده و اشنویه 41 نفر ، ماکو ، شوط ، پلدشت و چالدران 39 نفر، سلماس 30 نفر، پیرانشهر و سردشت 27 نفر و بوکان 24 نفر ثبت نام کرده بودند . در انتخابات دوره دهم مجلس در کل استان برای هر کرسی نمایندگی 37 نفر ثبت نام کرده بودند . از این تعداد 38 نفر را بانوان تشکیل می دادند . 83 نفر از کاندیداها دارای مدرک دکترا ، 17 نفر دارای مدرک حوزوی ، 18 نفر معادل و 324 نفر کارشناس ارشد بودند . بیشترین گروه سنی ثبت نام کنندگان را در دوره دهم گروه سنی 30 تا 35 سال تشکیل می دادند به طوری که 99 نفر در این سنین کاندیدا شده بودند . از گروه سنی 71 تا 75 سال نیز تنها یک نفر در این دوره نامزد انتخابات شده بود . در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 27 نفر از نمایندگان دوره های پیشین مجلس ثبت نام کرده بودند . به موازات ثبت نام از داوطلبین ، هیأتهای اجرایی در شهرستانها شکل گرفته و بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه ظرف مدت 5 روز از هر استعلام صورت گرفت .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.