جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

افزایش 11 درصدی شمار بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش 11 درصدی شمار بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی

رومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

افزایش 11 درصدی شمار بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی

در ایام تعطیلات عید نوروز امسال تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه های گردشگری این استان 11 درصد افزایش یافته است .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیماجلیل جباری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: بر اساس آمارهای موجود بیش از 42 هزار نفر گردشگر از جاذبه های گردشگری این استان در ایام تعطیلات نوروزی بازدید کرده اند .

وی بیان کرد: این گردشگران از موزه های 11 گانه آذربایجان غربی از جمله موزه شهرستان های نقده، خوی، کاغ موزه باغچه جوغ، پایگاه های میراث جهانی و پایگاه های ملی از جمله تپه باستانی حسنلو، قره کلیسا و مجموعه تاریخی تخت سلیمان به همراه بسیاری از بناهای تاریخی و فرهنگی استان دیدن کرده اند .

جباری اضافه کرد: در همین راستا نیز 900 مورد بازدید و بازرسی از مراکز عرضه و مراکز ارائه کننده خدمات گردشگری در استان صورت گرفته است .

جباری ادامه داد: امسال برای تشویق مهمانان برای سفر به آذربایجان غربی فضاهای جدیدی برای بازدید مسافران و گردشگران که در سال های قبل وجود نداشت، ایجاد و بازسازی شد که مهمترین آنها خانه انصاری در ارومیه، مدرسه هدایت و خانه تیموری در ماکو بود .

وی در خصوص بیشترین مکان هائی که در استان امسال مورد بازدید مسافران قرار گرفت، اظهار کرد: کاغ موزه باخچه جوغ در شمال استان، غار آبی سهولان و مجموعه تخت سلیمان در جنوب استان و مسجد مطلب خان در شهر خوی و مجموعه تاریخی دژ بسطام در چایپاره به ترتیب دارای بیشترین بازدید کننده در سطح استان بودند .

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: در راستای دسترسی بیشتر مسافران نوروزی به صنایع دستی استان و نیز بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی نیز بازارچه ها و نمایشگاه هائی در سطح استان در این ایام راه اندازی شد .

وی در خصوص تعداد گردشگران نوروزی نیز گفت: از ابتدای آغاز تعطیلات نوروزی تاکنون 159 هزار و 500 گردشگر و مسافر از اقصی نقاط کشور وارد این استان شده و اسکان یافته اند که این امر نسبت با مدت مشابه سال قبل 10 درصد افزایش داشته است .

آذربایجان غربی دارای یک هزار و 517 اثر، بنا و محوطه تاریخی است که سالانه گردشگران خارجی و داخلی بسیاری از این آثار بازدید می کنند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.