جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

افزایش ۲۶ سانتی متری ترازآبی دریاچه ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش ۲۶ سانتی متری ترازآبی دریاچه ارومیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی در نشست خبری با اعلام این خبر گفت:

افزایش بارش ها، رهاسازی آب سدها، اقدامات ستاد احیای دریاچه ارومیه، لایروبی رودخانه‌های منتهی به دریاچه و اتصال زرینه‌رود به سیمینه‌رود از عوامل افزایش سطح تراز دریاچه ارومیه است. آراسته با اشاره به اینکه میزان وسعت عرصه آبی فعلی دریاچه ارومیه با ۳۱۱ کیلومتر افزایش به دو هزار و ۷۰ کیلومتر مربع رسیده است تصریح کرد: درحال حاضر حجم آب موجود در این پهنه شور یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب است. مدیرکل حفاظت از محیط زیست آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در برنامه شششم توسعه محور‌های چهارگانه محیط زیست شامل کاهش انتشار گاز‌های آلوده، جلوگیری از تخریب محیط زیست، حفظ تنوع زیستی و گونه‌های جانوری در کشور مورد تاکید قرار گرفته است. آراسته با اشاره به این که یکی از طرح‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه تاکید بر تجدیدنظر در بررسی مجدد گزارش ارزیابی میانگذر دریاچه ارومیه (پل شهید کلانتری) بود که دانشگاه تبریز کار تهیه آن را انجام داد، افزود: براساس نتایج این طرح که برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شده قرار است که از جاده میانگذر چند گذرگاه ساخته شود تا جریان آب بین شمال و جنوب برقرار شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.