جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

افزایش همکاری‌ها و تامین امنیت در مرز‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش همکاری‌ها و تامین امنیت در مرز‌ها

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

تفاهم نامه مشترک همکاری همکاری دو جانبه بین فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی و فرماندهان پلیس ۴ استان مرزی ترکیه امضاء شد. در این تفاهم نامه که در نشت تخصصی پلس ایران و ترکیه در ارومیه به امضاء سردار خرم نیا فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و آکانو آیدین رئیس هیئت فرماندهان پلیس استان‌های وان، حکاری، آغری و ایغدیر رسید بر ضرورت تامین امنیت مرز‌ها، استرداد مجرمان، مقابله با جرائم سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و سلاح و همچنین تبادل تجرببات و انتقال آموزش تاکید شده است. فرمانده انتظامی آذربایجان غربی پس از امضاء تفاهم نامه گفت: این نشست در ادامه نشت فرماندهان پلیس دو کشور در تهران و با هدف ایجاد هماهنگی و تعامل بیشتر بین پلیس آذربایجان غربی و ۴ استان هم مرز در ترکیه برگزار شد و قرار است به صورت فصلی ادامه داشته باشد. سردار خرم نیا با اشاره به همکاری مطلوب پلیس جمهوری اسلامی ایران و ترکیه ادامه داد: مقابله با فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی و خرابکار نیز از محور‌های این دیدار بودو همچنینن انتقال دانش، اطلاعات و تبادل تجربیات نیز از محور‌های نشست امروز بود. فرمانده نیروی انتظامی اذربایجان غربی بیان کرد: همکاری میان پلیس دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به ارتقاء امنیت در هر دو کشور و منطقه منتج می‌شود و بر تقویت این همکاری‌های مشترک تأکید داریم. مدیر کل امنیت پلیس استان حکاری و رئیس هیئت پلیس ترکیه هم در این نشست تخصصی گفت:؛ امروز برای ارتقاء همکاری‌های مشترک میان دو کشور در استان‌های مرزی، تصمیمات خوبی اتخاذ شد و برای تحقق این مهم سند همکاری مشترک پلیسی به امضاء رسید. آکانو آیدین افزود؛ در نوار مرزی مشترک میان دو کشور، تهدیداتی را شاهدیم که این تهدیدات ممکن است به امنیت دو کشور آسیب برساند، بنابراین لازم است که به راهکار‌های دقیقی بیاندیشیم و معتقدم با تشریک مساعی و تبادل اطلاعات، دانش و تجربیات می‌توانیم برای مشکلات، راه حل‌های درست و عملیاتی بیابیم و بر تهدید‌ها غلبه کنیم. وی با اشاره به امضاء سند مشترک همکاری میان پلیس استان مرزی آدربایجان غربی در ایران و ۴ استان مرزی در ترکیه خاطر نشان کرد: در راستای تحقق مفاد و محور‌های این دیدار، تشکیل کارگروه مشترک برای پیگیری امور، یکی از برنامه‌های در دستور کار است در آینده‌ای نزدیک شاهد نتایج همکاری‌ها خواهیم بود همانطور که تا کنون دو طرف با تقدیم شهیدان خود نشان داده اند که برای امنیت دو کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. در پایان این دیدار، هدایایی به رسم یادبود میان فرمانده انتطامی آذربایجان غربی و رئیس هیئت رؤسای پلیس استان‌های مرزی ترکیه مبادله شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.