سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

افزایش صادرات کالا از مناطق آزاد - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش صادرات کالا از مناطق آزاد

افزایش صادرات کالا از مناطق آزاد

مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه ا اقتصادی کشور در مراسم معرفی مدیر عامل جدید سازمان منطقه آزاد ماکو که در سالن اجتماعات این سازمان ترتیب یافت با اعلام این خبرگفت :

باید تلاش کنیم تا بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در این مناطق در کشور فراهم شود . وی از افزایش صادرات کالا در مناطق آزاد از 19 میلیون دلاردر سال 92 به یک میلیارد و 50 میلیون دلار در سال 96 خبرداد و افزود : در حال حاضر دو هزار واحد تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور مشغول به فعالیت هستند . دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور سرمایه گذاری و جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را مهمترین اولویتهای مناطق آزاد اعلام کرد و گفت : هم اینک 450 هزار نفر در مناطق آزاد کشور مشغول به فعالیت هستند . مرتضی بانک سرمایه گذاری در مناطق آزاد بر اساس قانون را تضمین آینده اقتصاد کشور دانست و گفت : باید بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در منطق آزاد با حمایت مردم و مسئولان فراهم شود . شهریاری استاندارآذربایجانغربی هم در این مراسم با اشاره به اهمیت منطقه آزاد ماکو درتوسعه استان گفت : امید است زیر ساختهای توسعه مناطق آزاد در مورد قانون گذاری و تسهیلات برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی به روز شود . وی منطقه آزاد ماکو را یکی از مناطق مهم آزاد کشورمان با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی نام برد و افزود : باید از ظرفیت این منطقه و ارتباطات خارجی موجود در آن برای توسعه و شکوفایی منطقه آزاد ماکو و کشور استفاده شود . حجت الاسلام رنجبری امام جمعه ماکو هم با تقدیر از تلاشهای مدیر عامل سابق برای ایجاد زیر ساختهای لازم در منطقه آزاد ماکو به موقعیت مرزی ماکو اشاره کرد و گفت : ظرفیت مرز نشینی مردم این منطقه باید در هیات دولت مورد توجه قرار گرفته ومردم این منطقه باید از مزایای مرز نشینی استفاده کنند سلیمانی مدیر عامل جدید هم در ادامه مراسم به برنامه های خود در سال حمایت از کالای ایرانی جهت حمایت از تولیدات داخلی برای رقابت با محصولات خارجی و صاردات اشاره کرد . فروزان مدیر عامل قبلی هم در پایان این مراسم گزارشی از فعالیتهای 1500 روزه خود در بخشهای مختلف به حاضران ارائه داد . در این مراسم غلامرضا سلیمانی به عنوان مدیر عامل و رئیس هیات مدیره جدید سازمان منطقه آزاد ماکو معرفی و از تلاشهای حسین فروزان مدیر عامل سابق قدردانی شد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.