جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح ۱۵۴ کیلومتر روکش آسفالت محور‌های ارتباطی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح ۱۵۴ کیلومتر روکش آسفالت محور‌های ارتباطی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

افتتاح ۱۵۴ کیلومتر روکش آسفالت محور‌های ارتباطی

 

 به مناسبت دهه فجر با حضور استاندار در دهمین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار آذربایجان غربی پروژه ۱۵۴ کیلومتر روکش آسفالت محور‌های ارتباطی استان به صورت نمادین در محور روستای شاهین آباد شهرستان ارومیه به بهره برداری رسید.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در مراسم افتتاح پروژه روکش آسفالت ۱۵۴ کیلومتر از محور‌های ارتباطی استان، توسعه راه‌های روستایی را یکی از مهمترین بخش‌های مورد توجه این اداره کل برشمرد و گفت:

به مناسبت دهه مبارکه فجرهمزمان ۱۵۴ کیلومتر انواع روکش آسفالت راه‌های روستایی، فرعی و اصلی به مبلغ ۷۸ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید که براین اساس افزایش کیفیت راه‌های شریانی و روستایی در ۱۸ شهرستان استان را شاهد خواهیم بود. شکری ادامه داد:

طی سال جاری در ۳۳۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و روستایی آذربایجان‌غربی روکش آسفالت اجرا شده است که از این میزان ۱۰۱ کیلومتر در هفته دولت و ۱۵۴ کیلومتر نیز در دهه‌فجر به بهره‌برداری رسید و ۵۹ کیلومتر باقی‌مانده نیز تا پایان سال آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح ابرار برای آسفالت راه‌های روستایی اظهار داشت: هدف از طرح ابرار آسفالت راه‌های روستایی با حجم کم عملیات و خانوار بیشتر برخوردار می‌باشد که در قالب این طرح ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی بصورت امانی و پیمانی و با استفاده از امکانات اداره در استان آسفالت شده است و در قالب این طرح ۱۰۰ روستا با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت از راه آسفالته برخوردار خواهند شد.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی درخصوص پروژه روکش آسفالت روستای شاهین آباد ارومیه اظهار کرد:

آسفالت این محور که به طور کامل تخریب شده بود با اعتباری معادل ۵۰۰ میلیون تومان بازسازی و زیرسازی و سپس نسبت به آسفالت اساسی و خط کشی اقدام شد که به نمایندکی از مجموع ۱۵۴ کیلومتر روکش آسفالت سطح استان در دهه فجر به بهره برداری رسید.

در ادامه این مراسم استاندار آذربایجان غربی با اهدای لوحی از مهندس ادیک مجنونیانس بعنوان پیمانکار خیر راهساز قدردانی کرد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.