سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح و کلنگ زنی ١٣طرح عمرانی -خدماتی در سلماس - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح و کلنگ زنی ١٣طرح عمرانی -خدماتی در سلماس

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

٥طرح عمران روستايي، بهداشت ودرمان و و ١٣ طرح گازرسانی و تامين افتتاح و کلنگ زنی ١٣طرح عمرانی -خدماتی در سلماسآب آشاميدني به ٨ روستا ،درآستانه دهه مبارک فجر با حضور محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در سلماس افتتاح یا کلنگ زنی شد. در آستانه چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ، با حضور استاندار آذربایجان غربی در شهرستان سلماس سالن ورزشي روستاي قره قشلاق ، مركز خدمات جامع سلامت خيرين روستاي سلطان احمد ، مركز جامع خدمات جامع سلامت دكتر صمدزاده و همچنين سالن سرپوشيده شهربازي پارك شهيد چمران را افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت. براي افتتاح اين طرح ها بالغ بر ٦٣ ميليارد ريال هزينه شده است. شهریاری در ادامه سفر خود كلنگ ٥طرح گاز رساني به روستاهاي اخيان،چوبانلوي علياو سفلي،قاباق تپه و خاندام وهمچنين ٣ طرح تامين آب آشاميدني روستاهاي هفتوان، ملحم و سوره را به زمين زد. برای گازرسانی و تامين آب شرب به ٨روستای بخش مركزي ،بالغ بر٣٥٠ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که با بهره برداری از آن سه هزار و ٨٥٩خانوار با جمعیتی نزدیک به 15 هزار نفر از نعمت گاز طبیعی و آب آشاميدني سالم برخوردار می شوند. استاندار آذربایجان غربی در آیین کلنگ زنی عملیات تامين آب آشاميدني به٣ روستاي بخش مركزي ، در روستاي سوره موقعیت جغرافیایی شهرستان سلماس را مهم ارزیابی کرد و گفت: تلاش تمامی دولتمردان و مسئولان استان در حل مشکلات مرزی به ویژه مرزنشینان شهرستان سلماس است که در این زمینه با کشور ترکیه مکاتباتی برای بازگشایی بازارچه مرزی کوزه رش صورت گرفته است. شهریاری با اشاره به وجود تنها منطقه ویژه اقتصادی استان در شهرستان سلماس افزود: منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان می تواند با جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی به یکی از مناطق فعال اقتصادی در شمال غرب کشور تبدیل شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.