جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

افتتاح هشتاد و هشتمین مدرسه خیرساز در خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح هشتاد و هشتمین مدرسه خیرساز در خوی

اروميه/خبرگزاري صداوسيما/اجتماعي

افتتاح هشتاد و هشتمین مدرسه خیرساز در خوی

 این مدرسه در بیستمین همایش قدردانی از خیرین مدرسه ساز خوی افتتاح شد.

این مدرسه به همت خانواده مرحومه دکتر توران قلیزاده در زمینی به مساحت 2100 متر مربع و زیر بنای 800 متر مربع با 6 کلاس درس احداث شده و برای ساخت و تجهیز آن 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. آخوندیان مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز آذربایجان غربی در این همایش با اشاره به میزان تعهدات خیرین برای ساخت مدرسه گفت: خیرین ساخت هزار و 176 باب مدرسه با 5هزار و 910 کلاس درس را تعهد کرده اند و تاکنون 606 باب مدرسه با دوهزار و 369کلاس درس احداث و تحویل آموزش و پرورش استان شده است. مدیر کل تجهیز و نوسازی مدارس استان نیز در این همایش از احداث 3 هزار کلاس درس در استان خبر داد و گفت: از این تعداد 520 کلاس درس با مشارکت 75 میلیارد تومانی خیران احداث می شود. رحمانی با بیان این که استان آذربایجان غربی در یکسال گذشته در زمینه احداث کلاسهای درس و استاندارد سازی در رتبه چهارم کشور قرار گرفت افزود: در این مدت 78 باب مدرسه با 428 کلاس درس در مساحتی بالغ بر 4500 متر مربع احداث و تحویل آموزش و پرورش شد. در آذربایجان غربی برای رسیدن به استاندار فضاهای آموزش مناسب، 4 هزار کلاس درس جدید نیاز است. در پایان این همایش که با حضور مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد از 16 خیر مدرسه ساز شهرستان خوی قدردانی شد. این مدرسه هشتاد و هشتمین مدرسه خیر ساز خویی است و در حال حاضر خیران این شهرستان 22 باب مدرسه دیگر با 110 کلاس درس را در دست احداث دارند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.