جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

افتتاح طرح های عمرانی- خدماتی دردهمین روز از دهه مبارک فجر در نقاط مختلف استان - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح طرح های عمرانی- خدماتی دردهمین روز از دهه مبارک فجر در نقاط مختلف استان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

افتتاح طرح های عمرانی- خدماتی دردهمین روز از دهه مبارک فجر در نقاط مختلف استان

به مناسبت ایام ا.. دهه فجر دو طرحی صنعتی در ارومیه با حضور استاندار آذربایجان غربی افتتاح شد .

کارخانه تولید سنگ های تزیینی با تولید 35 هزار متر مربع و اشتغالزایی 20 نفر و با سرمایه گذاری 50 میلیارد ریالی اولین طرحی بود که استاندار آذربایجان غربی افتتاح کرد .

کارخانه تولید مهره و ماسوره های برنجی با تولید سالانه 15 هزار تن اتصالات برنجی درسال و اشتغال زایی 50 نفر و سرمایه گذاری 100میلیارد ریالی بهمراه سرمایه گذاران خارجی به بهره برداری رسید .

استاندار آذربایجان غربی در مراسم افتتاح این طرحها ضمن تبریک پیروزی انقلاب اسلامی سرمایه گذاری سرمایه گذاران خارجی را مایه مباهات دانست و افزود : کشور نیازمند استقلال اقتصادی است و باید با نگاه به نیاز داخلی ضمینه رشد کشور با سرمایه گذاری داخلی را تامین کنیم .

اسکندری رییس سازمان صنعت معدن وتجارت هم انعطاف دولت در راستای سرمایه و بازکردن فضا برای سرمایه گذاران خارجی تاکید کرد .

 به میمنت دهه مبارک فجر بهره برداری از 60 واحد مسکونی روستایی ماکو آغاز شدبنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماکو برای احداث این مساکن روستایی 5 میلیارد 400 میلون ریال تسهیلات بانکی پرداخت کرده است .

در شهرستان پلدشت بهره برداری از هفت طرح عمرانی شامل  سه خانه بهداشت و چهار خانه مدد جویی آغاز شد  که برای اجرای این طرحها در مجموع سه میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .

 همچنین به این مناسبت عملیات اجرایی درمانگاه تخصصی بیمارستان امام خمینی ره و مرکز فوریت های پزشکی در شهرستان پلدشت آغاز شد

  6 طرح عمرانی آموزشی و خدماتی در بوکان افتتاح شد .یک باب مسکن مددجویی ، پارک اندیشه ، کارخانه کود آلی ، مرغداری گوشتی مدرسه 5 کلاسه و ساختمان خانه بهداشت این طرح ها را شامل میشودکه برای اجرای این طرح ها   42 میلیارد و780 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .
همچنین به این مناسبت مدرسه خیرساز 2کلاسه روستای قادرآباد کلنگ زنی شد.

درشهرستان چالدران 4 طرح توسعه آبرسانی روستائی در روستاهای گل اشاقی ، شیخ سیلو ،بدولی و جوزر  با صرف 1 میلیارد 500 میلیون ریال اعتبار   به بهره برداری رسیدو 

عملیات اجرائی آب رسانی به 2 روستای کرکره  و کران سفلی   آغاز شد .

در شهرستان چایپاره کلنگ زنی 16 طرح عمران روستایی در بخش مرکزی شهرستان چایپاره آغاز شد . برای اجرای این طرحها بیش از 14 میلیارد ریال از اعتبارات دهیاریهای بخش مرکزی شهرستان چایپاره تخصیص یافته است .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.