جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح سایت ستاد احیای دریاچه ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح سایت ستاد احیای دریاچه ارومیه

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

افتتاح سایت ستاد احیای دریاچه ارومیه

 

سایت ستاد احیای دریاچه ارومیه برای پوشش اخبار برنامه‌ها و فعالیت‌های احیای این دریاچه افتتاح شد .

هادی بهادری در جلسه رونمایی از سایت احیای دریاچه ارومیه که به‌ منظور پوشش آخرین اخبار برنامه‌ها و طرح‌های انجام شده در راستای احیای دریاچه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه قسمت جنوبی دریاچه ارومیه به طور کامل خشک شده است، ۵۰ درصد تمرکز این ستاد برای احیای قسمت‌های جنوبی و سمت میاندوآب گذاشته شده است.

نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت : امیدواریم امسال با لایروبی‌هایی که در بستر رودخانه‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه انجام می‌گیرد، بتوانیم با بارش رحمت الهی آن را به سمت دریاچه هدایت کنیم.

بهادری با بیان اینکه از ابتدای امسال پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه به طور جدی و عملی آغاز شده است، تصریح کرد: امیدواریم در چهار ساله آینده شاهد تغییر در سطح تراز دریاچه ارومیه شویم.

وی افزود : ستاد احیای دریاچه ارومیه نگران خشکی صد در صدی دریاچه در شهریور امسال بود، اما با وجود افزایش هر ساله دمای هوا و تبخیر آب، پیش‌بینی می‌شود که خشکی صد در صدی رخ ندهد.

بهادری با تاکید بر مسئله و بحران کم آبی در استان و شهر ارومیه گفت: متاسفانه توهم پرآبی در آذربایجان غربی وجود دارد، حال آن که به ۳۰۰ روستای استان با دبه آبرسانی می‌شود.

نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه ایران کشوری گرم و خشک است تصریح کرد: این در حالی است که هر ایرانی به طور میانگین ۲۰۰ لیتر آب مصرف می‌کند، حال آن که برای کشوری مثل ایران مصرف ۸۰ لیتر تعریف شده است.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.