جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح جدیدترین تجهیزات پرتودرمانی در بیمارستان امید ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح جدیدترین تجهیزات پرتودرمانی در بیمارستان امید ارومیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 با افتتاح دستگاه شتاب دهنده با انرژی بالا، در بخش رادیوتراپی بیمارستان خیریه امید ارومیه، آذربایجان غربی به عنوان سومین استان بهرمند کشور از این دستگاه فوق پیشرفته، بیش از پیش در درمان بیماران مبتلا به سرطان نقش آفرین خواهد بود.

به گفته رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه پژوهشی و درمانی امید ارومیه، پیش از این تنها مراکز درمانی استانهای تهران و قم به نسل جدید دستگاههای شتاب دهنده با انرژی بالا مجهز بودند و اکنون با حمایت خیرین انجمن و هدیه 2 میلیون و 600 هزار یورو، این دستگاه خریداری و در بخش رادیوتراپی بیمارستان امید نصب شد. دکتر خشابی افزود: در کنار هزینه های ارزی، بیش از یک میلیارد تومان نیز برای ساخت بونکر و امکانات ساختمانی و فیزیکی آن هزینه شده است. مسئول فنی درمانگاه بیماران مبتلا به سرطان امید ارومیه نیز در خصوص ویژگیهای دستگاه شتاب دهنده انرژی بالا گفت: این دستگاه از کارخانه الکتای انگلستان خریداری شده است و با خرید آن علاوه بر درمانهای معمولی رادیوتراپی، متخصصان بیمارستان امید قادر خواهند بود در درمان بیماری سرطان از روشهای پیچیده تر این حوزه همچون " آی ام آر تی " و " وی مت " استفاده کنند. دکتر اثنی عشری متخصص رادیوتراپی و انکولوژی افزود: در حوزه درمان نیز با استفاده از این دستگاه قادر خواهیم بود علاوه بر اینکه انرژی بیشتری به ناحیه تومورال تحویل دهیم و با دقت عمل بالاتر آن میزان انرژی دریافتی ارگانهای حساس مجاور هم به نحو چشمگیری کاهش می یابد که در مقایسه با دستگاههای نسل قبل ویژگی بارزی است. در این مراسم از خدمات آقای یعقوب صادق نوبری خیر تبریزی به پاس حمایتهای وی از اقدامات انسان دوستانه مرکز درمانی امید ارومیه قدردانی شد. رادیوتراپی در بیمارستان خیریه امید ارومیه از سال 1383 با کبالت تراپی آغاز شد و از سال 89 با خرید نخستین شتاب دهنده انرژی بالا و در سال 91 با خرید شتاب دهنده با انرژی پایین درمان بیماران مبتلا به سرطان وارد مرحله گسترده ای شد. بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید ارومیه یکی از بزرگترین بیمارستانهای خیریه کشور است که علاوه بر ارائه خدمات به طیف گسترده ای از بیماران شمالغرب و غرب کشور به بیماران کشورهای همجوار هم ارائه خدمت می کند و خدمات درمانی آن محدود به بیماران مبتلا به سرطان نیست.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.