جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

افتتاح جایگاه عرضه نفتگاز در مرز کیله سردشت - نمایش محتوای خبر

 

 

افتتاح جایگاه عرضه نفتگاز در مرز کیله سردشت

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

افتتاح جایگاه عرضه نفتگاز در مرز کیله سردشت

 

 

جایگاه توزیع نفتگاز مرز کیله سردشت به بهره برداری رسید.

این طرح برابر دستورات وزارت کشور و استانداری با همکاری فرمانداری سردشت و گمرکات استان با هدف جلوگیری از قاچاق سوخت گازوئیل احداث شده است .

ظرفیت این جایگاه 120 هزار لیتر است که روزانه 8 تا 14هزار لیترگازوئیل با قیمت هزارو 250 تومان صادر می شود.

از آغاز به کار آزمایشی این جایگاه 450 هزار لیتر گازوئیل صادر شده که می توان گفت 600 میلیون تومان به خزانه بازگشته و همین مقدار از قاچاق سوخت جلوگیری شده است.

استاندار آذربایجان غربی درآئین افتتاح این جایگاه خواستار فعال شدن رسمی مرز کیله سردشت شد و گفت: مرز کیله سردشت بهترین فرصت برای توسعه تجارت با اقلیم کردستان عراق است.

سعادت افزود: مرز کیله سردشت بهترین راه برای کاهش هزینه صادرات آذربایجان غربی به کردستان عراق است و به همین علت باید برای فعال شدن این مرز همت لازم به عمل آید.

وی تاکید کرد: مرز کیله سردشت برای آذربایجان غربی یک فرصت استثنایی است که باید تلاش کرد تا با کسب موافقت طرف عراقی ، این مرز هرچه زود به یک مرز رسمی تبدیل شود.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: با دایر کردن گمرک رسمی در این مرز، امکان ترانزیت و جا به جایی بیش از پیش کالا و مسافر فراهم می شود.

سعادت گفت: این مرز هم اکنون به صورت نیمه تعطیل فعالیت دارد و میزان مبادلات کالا از طریق این مرز نیز متاسفانه نسبت به سال گذشته علاوه بر آنکه افزایش نداشته ، بلکه کاهش نیز یافته است.

در نیمه نخست امسال انواع کالا از جمله سیمان ، پوکه معدنی ، صنایع فلزی و پلاستیکی ، میوه و تره بار و شوینده ها به ارزش9 میلیون و 786 هزار و 626 دلار از مرز کیله سردشت به عراق صادر شد.

در این مدت صادرات سایر گمرکات نیز از این مرزبه 9 میلوین و 166 هزار و 340 دلار رسید.

به دلیل ممنوعیت صادرات برخی اقلام از طرف عراقی ها و همچنین اخذ عوارض توسط آنها میزان صادرات 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشته است.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.