جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

آغاز فعالیت هیات اجرایی انتخابات مجلس - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز فعالیت هیات اجرایی انتخابات مجلس

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: فعالیت هیات‌های اجرایی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز در این استان آغاز شد. علی مصطفوی با اشاره به اینکه در این استان ۱۰ حوزه اصلی، ۳۱ حوزه فرعی و سه حوزه برای اقلیت‌های دینی وجود دارد، افزود: هیات اجرایی در هر حوزه متشکل از ۱۱ نفر عضو اصلی است که هشت نفر آنان از میان معتمدان انتخاب شده‌اند و سه نفر دیگر نیز فرماندار، دادستان عمومی و انقلاب و رییس اداره ثبت احوال شهرستان را شامل می‌شوند. وی به نحوه انتخاب هشت معتمد هر حوزه نیز اشاره کرد و گفت: براساس ماده ۳۲ قانون انتخابات، فرمانداران و بخشداران هر حوزه انتخابیه ۳۰ نفر از معتمدان از میان اقشار مختلف مردم را که بومی باشند، انتخاب و به منظور تایید صلاحیت به هیات نظارت معرفی کردند؛ پس از دعوت از ۳۰ معتمد تایید شده و با تشکیل جلسه‌ای در حضور هیات نظارت، هشت نفر به عنوان معتمد اصلی و پنج نفر به عنوان معتمدین علی‌البدل با رای مخفی انتخاب شدند. وی همچنین با اشاره به اینکه طی ۶ روز گذشته ۳۵۱ نفر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی از این استان داوطلب شده‌اند، بیان کرد: از این تعداد که نوعی رکورد در ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود، ۳۲۰ نفر مرد و ۳۱ نفر زن هستند. «مصطفوی» ادامه داد: امروز آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی است و پیش‌بینی می‌شود بیشترین میزان ثبت‌نامی را نظیر سال‌های گذشته در روز آخر شاهد باشیم. انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز دوم اسفند امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود و مردم آذربایجان‌غربی ۱۲ نماینده را در این روز راهی مجلس می‌کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.