جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

آغاز عملیات تعرض جاده بین المللی خوی - قطور - رازی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات تعرض جاده بین المللی خوی - قطور - رازی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

آغاز عملیات تعرض جاده بین المللی خوی - قطور - رازی

 

به مناسبت هفته دولت و با حضور استاندار آذربایجان غربی عملیات تعرض جاده خوی- قطور – رازی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما آقای محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی امروز در آئین آغاز این طرح گفت ؛ طرح تعریض جاده 67 کیلومتری خوی- قطور – رازی با هدف تبدیل این جاده به یک جاده ترانزیتی و بین المللی و حذف نقاط خطر خیز آن در دو مرحله اجرایی میشود.

آقای محبت خواه افزود ؛در مرحله اول با بیش از 45 میلیارد ریال اعتبار برای تبدیل این محور به جاده 3 بانده عملیات تعریض بطول 7و نیم کیلومتر اجرا می شود و مرحله دوم عملیات اجرایی این طرح از طرف خوی بزودی آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد ؛ دراجرای طرح تعریض این جاده همچنین 4 پل غیر همسطح ساخته میشود که عملیات ساخت 2 پل از این پلها آغازشده است.

آقای سعادت استاندار آذربایجان غربی نیز در حاشیه اجرای این طرح به خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت ؛ مرز رازی یکی از مهمترین مرزهای رسمی کشورمان در آذربایجان غربی است که در سالهای گذشته نقش و جایگاه خود را در اقتصاد کشورمان و استان به اثبات رسانده است.

سعادت با اشاره به اهمیت توسعه صادرات غیر نفتی و نقش جاده و مرز در رسیدن به این هدف تصریح کرد ؛ طرح تعریض جاده خوی - رازی در راستای رسیدن به اهداف بزرگ اقتصادی از جمله صادرات اجرا میشود و یکی از طرحهای مهم عمرانی آذربایجان غربی است.

وی با اشاره به برنامه توسعه مرز رازی نیز گفت ؛ سازمان پایانه های کشور برای توسعه این مرز طرحهای مهمی دارد و قرار است بزودی در این مرز پایانه مجهزی احداث شود .

 جاده خوی- قطور- رازی به طول 67 کیلومتر به پایانه مرزی رازی منتهی می شود.

پایانه مرزی "رازی" خوی سومین گمرک زمینی جمهوری اسلامی در مقابل کشور ترکیه و پنجمین گمرک زمینی آذربایجان غربی است

 این پایانه که در مجاورت خط آهن سراسری جمهوری اسلامی به اروپا قرار گرفته است به لحاظ توسعه صادرات و روابط تجاری بازرگانی ایران و ترکیه و دیگر کشورهای اروپایی نقش اساسی دارد.

شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی قرار دارد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.