جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

آغاز عملیات آوار برداری در منطقه زلزله زده قطور خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات آوار برداری در منطقه زلزله زده قطور خوی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 

شعبانی معاون فنی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت:

بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در اثر دو زلزله ۴ روز گذشته در بخش قطور خوی در روستا‌ها و مناطق شهری دچار آسیب شدند که ۴ هزار واحد احداثی و بقیه تعمیری بودند. وی افزود: بنیاد مسکن با تمام امکانات در تلاش است با آوار برداری از اولین واحد، کلنگ احداث واحد‌ها را آغاز و در کمترین زمان تحویل مردم دهد. توزیع بیش از ۴ هزار ۸۵۰ تخته چادر آیدین رحمانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی هم از اتمام عملیات امداد و نجات و اسکان موقت زلزله زدگان بخش قطور در شهرستان خوی خبر داد و گفت: بیش از ۴ هزار ۸۵۰ تخته چادر در بین مردم منطقه توزیع و به درخواست خانواده‌های آسیب دیده، ایشان در کنار منازلشان اسکان داده شدند. وی تصریح کرد: برای هر چادر علاوه بربسته‌های غذایی و بهداشتی یک دستگاه والور به خانوار‌های آسیب دیده از زلزله تحویل داده شده است.

امروز همچنین یاوری مشاور و نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به منطقه اسیب دیده قطور سفر کرد یاوری هم از آمادگی این وزارت خانه برای تامین نیاز‌های اولیه مردم زلزله زده منطقه خبر داد و گفت: کلیه نهاد‌های حمایتی، موسسات و صندوق‌های زیر مجموعه وزارتخانه تعاون با دستور وزیر آماده تامین نیاز‌های مردم در زمینه مختلف معیشتی و اجتماعی هستند. شنبه چهارم اسفند ماه دو زلزله نزدیک به ۶ ریشتری در بخش قطور شهرستان خوی روی داد که در اثر این زمین لرزه‌ها ۲۷ روستای منطقه آسیب دیدند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.