رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

آغاز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب

 

عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب آغاز شد.

همزمان با هفته دولت طی مراسمی با حضور معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی و فرماندار تکاب ، عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح و طرح ساماندهی ترافیکی کمربندی اصلی شهر تکاب آغاز شد.

معاون برنامه ریزی استانداری آذربایجان غربی در این آیین با تبریک هفته دولت ، احداث این تقاطع غیرهمسطح را کاری ارزشمند در حوزه فعالیت های عمرانی در تکاب برشمرد و گفت: پرداختن به عمران شهری و احداث این تقاطع موجب ساماندهی حمل و نقل درون شهری می شود .

تقی کهوریان افزود : توسعه عمران شهری تکاب علاوه بر اینکه موجب بهبود وضعیت زندگی شهروندان می شود ، در جذب سرمایه گذاران و گردشگران به این شهر نیز نقش مهمی ایفا خواهد کرد .

وی بیان کرد : با احداث این تقاطع غیرهمسطح در کمربندی اصلی شهر ، تصویر آینده تکاب بسیار بهتر و مناسب تر از وضعیت فعلی می شود .

کهوریان ، کمربندی شهری تکاب را پروژه ای بسیار مهم در راستای توسعه این شهرستان دانست و اظهار کرد: با احداث این تقاطع غیرهمسطح و ساماندهی و بهسازی این کمربندی ، وضعیت توسعه در تکاب دگرگون خواهد شد .

در این مراسم یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تکاب نیز ضمن ارائه جزییات این طرح عمرانی گفت: اجرای این طرح در سه راهی کمربندی ، خیابان تختی و ورودی روستای قجور به طول 300 متر طراحی و پیش بینی شده است.

مجید لطفی بیان کرد: این تقاطع به منظور کاهش شیب حداکثری در انتهای مسیر کمربندی به سمت روستای قجور تکاب در مدت 12 ماه احداث خواهد شد.

وی افزود: انتهای کمربندی اصلی تکاب با شیب 28 درصدی یک تقاطع بسیار خطرناک در شهر تکاب است که با احداث این تقاطع غیرهمسطح ، این شیب به هفت درصد کاهش یافته و نقطه حادثه خیز کمربندی اصلی تکاب حذف خواهد شد.

وی اعتبار اولیه احداث تقاطع غیر همسطح کمربندی تکاب را شش میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اعلام کرد و گفت: بر اساس برآوردهای اولیه ، برای احداث این طرح مهم عمران شهری 32 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تنها ده میلیارد ریال آن تامین شده و تامین باقیمانده هزینه احداث آن مساعدت مسوولان را می طلبد.

لطفی بیان کرد: ماهانه بیش از 400 کامیون و خودروی سنگین حامل سنگ و مواد معدنی از این کمربندی تردد می کنند که بهسازی و ساماندهی ترافیکی و همچنین حذف تقاطع خطرناک در انتهای این مسیر پرتردد از اولویت های اصلی فعالیت های عمران شهری در تکاب محسوب می شود.

وی اظهار امیدواری کرد با تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز و جدیت شهرداری این طرح در مدت زمان تعیین شده اجرا شده و به بهره برداری برسد.

طرح احداث کمربندی اصلی شهری تکاب از سال 1371 آغاز شده و با گذشت 23 سال هنوز تکمیل نشده است .

شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی و 309 کیلومتری مرکز استان واقع شده است . 


جدیدترین اخبار

عدم مشاهده کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
عدم مشاهده کرونا در آذربایجان غربی
مورد مثبت کرونا در آذربایجان‌غربی وجود ندارد.
آخرین مهلت ثبت اعتراض متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن؛10اسفند
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
آخرین مهلت ثبت اعتراض متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن؛10اسفند
معترضان متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند اعتراض خود را تا ۱۰ اسفند ثبت کنند.
تعطیلی دانشگاه ارومیه تا پایان سال
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی دانشگاه ارومیه تا پایان سال
دانشگاه ارومیه تا پایان سال تعطیل است .

پربیننده ترین اخبار

تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
تمامی مدارس آذربایجان غربی تعطیل است.
زلزله شدید در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
زلزله شدید در آذربایجان غربی
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر حدفاصل سلماس و خوی رخ داد؛ این زلزله در شهر‌های تبریز، اسکو، سهند، ارومیه و‌برخی دیگر از شهر‌های آذربایجان احساس شد.
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
همه نسل ها در کنار هم برای ایران سربلند حضور دارند.