سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

آغاز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

آغاز عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب

 

عملیات اجرایی احداث تقاطع غیرهمسطح کمربندی تکاب آغاز شد.

همزمان با هفته دولت طی مراسمی با حضور معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی و فرماندار تکاب ، عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح و طرح ساماندهی ترافیکی کمربندی اصلی شهر تکاب آغاز شد.

معاون برنامه ریزی استانداری آذربایجان غربی در این آیین با تبریک هفته دولت ، احداث این تقاطع غیرهمسطح را کاری ارزشمند در حوزه فعالیت های عمرانی در تکاب برشمرد و گفت: پرداختن به عمران شهری و احداث این تقاطع موجب ساماندهی حمل و نقل درون شهری می شود .

تقی کهوریان افزود : توسعه عمران شهری تکاب علاوه بر اینکه موجب بهبود وضعیت زندگی شهروندان می شود ، در جذب سرمایه گذاران و گردشگران به این شهر نیز نقش مهمی ایفا خواهد کرد .

وی بیان کرد : با احداث این تقاطع غیرهمسطح در کمربندی اصلی شهر ، تصویر آینده تکاب بسیار بهتر و مناسب تر از وضعیت فعلی می شود .

کهوریان ، کمربندی شهری تکاب را پروژه ای بسیار مهم در راستای توسعه این شهرستان دانست و اظهار کرد: با احداث این تقاطع غیرهمسطح و ساماندهی و بهسازی این کمربندی ، وضعیت توسعه در تکاب دگرگون خواهد شد .

در این مراسم یکی از اعضای شورای اسلامی شهر تکاب نیز ضمن ارائه جزییات این طرح عمرانی گفت: اجرای این طرح در سه راهی کمربندی ، خیابان تختی و ورودی روستای قجور به طول 300 متر طراحی و پیش بینی شده است.

مجید لطفی بیان کرد: این تقاطع به منظور کاهش شیب حداکثری در انتهای مسیر کمربندی به سمت روستای قجور تکاب در مدت 12 ماه احداث خواهد شد.

وی افزود: انتهای کمربندی اصلی تکاب با شیب 28 درصدی یک تقاطع بسیار خطرناک در شهر تکاب است که با احداث این تقاطع غیرهمسطح ، این شیب به هفت درصد کاهش یافته و نقطه حادثه خیز کمربندی اصلی تکاب حذف خواهد شد.

وی اعتبار اولیه احداث تقاطع غیر همسطح کمربندی تکاب را شش میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اعلام کرد و گفت: بر اساس برآوردهای اولیه ، برای احداث این طرح مهم عمران شهری 32 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تنها ده میلیارد ریال آن تامین شده و تامین باقیمانده هزینه احداث آن مساعدت مسوولان را می طلبد.

لطفی بیان کرد: ماهانه بیش از 400 کامیون و خودروی سنگین حامل سنگ و مواد معدنی از این کمربندی تردد می کنند که بهسازی و ساماندهی ترافیکی و همچنین حذف تقاطع خطرناک در انتهای این مسیر پرتردد از اولویت های اصلی فعالیت های عمران شهری در تکاب محسوب می شود.

وی اظهار امیدواری کرد با تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز و جدیت شهرداری این طرح در مدت زمان تعیین شده اجرا شده و به بهره برداری برسد.

طرح احداث کمربندی اصلی شهری تکاب از سال 1371 آغاز شده و با گذشت 23 سال هنوز تکمیل نشده است .

شهرستان تکاب با 78 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی و 309 کیلومتری مرکز استان واقع شده است . 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.