جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

آغاز صادرات دام زنده از استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز صادرات دام زنده از استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

آغاز صادرات دام زنده از استان به کشورهای حاشیه خلیج فارس

 

 

 

صادرات دام زنده از استان آذربایجان غربی به کشورهای حاشیه خلیج فارس آغاز شد .

دکتر داهیم مدیر کل دامپزشکی استان این مطلب را در شهرستان چایپاره و در دیدار با فرماندار این شهرستان بیان کرد و گفت : بر طبق قراردادهایی که باکشورهای حاشیه خلیج فارس به امضا رسیده قرار است از استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از قطبهای مهم پرورش گوسفند ، طی یکسال بیش از 500 هزار راس دام زنده به این کشورها صادر شود که هم اکنون مجوز صادرات 50 هزار راس دام صادر و این احشام در حال انتقال به کشورهای عربستان – کویت – قطر و امارات عربی متحده هستند و مابقی احشام نیز تا پایان سالجاری صادر خواهد شد .

وی به رغبت حاشیه نشینان خلیج فارس به گوسفندان نژاد ماکویی اشاره کرد و گفت : به همین جهت قسمت عمده این صادرات از شمال استان و بخصوص شهرستان چایپاره به عنوان پایانه صادراتی دام زنده شمال استان خواهد بود .

دکتر داهیم همچنین به عقد قرارداد با کشور ارمنستان جهت ورود دام زنده و گوشت لاشه به استان آذربایجان غربی خبر داد و گفت : این گوشت وارداتی قرار است پس از ورود به کشورمان در این استان بسته بندی و صادرات مجدد به سایر کشورها بشود .

مدیر کل دامپزشکی استان به وضعیت تولید گوشت سفید در استان نیز اشاره کرد و گفت : در استان آذربایجان غربی 700 واحد مرغداری گوشتی وجود دارد که سالانه بیش از 160 هزار تن گوشت سفید تولید میکنند که 100 هزار تن آن مصرف داخلی استان و 60 هزار تن آن مازاد بر نیاز استان است که همین امر باعث افت قیمت مرغ در بازار شده است .

مرتضی اصغری فرماندار چایپاره هم در این دیدار با بیان اینکه شهرستان چایپاره از شهرستان چایپاره سالانه بیش 400 هزار راس دام زنده صادر میشود گفت : این شهرستان به تنهایی 5 درصد گوشت قرمز شهر تهران را تامین میکند که این امر اهمیت پرورش دام در این شهرستان را نشان میدهد .

وی گفت : این شهرستان به پایانه صادرات دام زنده شمال استان معروف است و 70 درصد دام صادراتی شمال استان از این شهرستان انجام میگیرد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.