جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

آغاز جشنواره آلبالو در شهر کردشگری فیرورق - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز جشنواره آلبالو در شهر کردشگری فیرورق

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 در این جشنواره که در پارک داغلار باغی فیرورق برگزار می شود، ظرفیتهای شهر فیرورق در تولید محصولات کشاورزی از جمله آلبالو در قالب نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

ارزنلو شهردار شهر گردشگری فیرورق در آئین افتتاحیه این جشنواره که با حضور مسئولان شهرستانی و استانی برگزار شد گفت: این جشنواره با هدف شناساندن ظرفیتهای شهر فیرورق در زمینه کشاورزی و گردشگری برگزار می شود. وی افزود : وجود باغات متعدد البالو و کوچه باغهای قدیمی بستر ساز توسعه صنعت کردشگری این شهر می باشد. سید تقی کبیری نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی نیز در این ائین از ثبت برگزاری جشنواره سالانه آلبالو ، آفتابگردان و شمس تبریزی در تقویم میراث فرهنگی کشور خبر داد. حسین زاده معاون مدیریت جهاد کشاورزی خوی هم در این مراسم باغات آلبالوی شهرستان خوی را 640 هکتار اعلام و تصریح کرد: بیش از 50 درصد محصول آلبالو در آذربایجان غربی از باغات خوی بدست می آید و این شهرستان قطب اول تولید این محصول در استان است. وی ارزش تولیدات آلبالو در شهرستان خوی را بیش از 200 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : بهترین و بیشترین ارقام آلبالو در شهرستان خوی از باغات منظقه کردشگری فیرورق بدست میا ید. این نمایشگاه شامل 15 غرفه است که محصولات کشاورزی و تولیدات و فراورده ای میوه آلبالو و صنایع دستی و سوغاتی های شهرستان و آذربایجان غربی به نمایش گذاشته است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.