جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

آغاز تصویربرداری فیلم سینمایی شهید امینی در آذربایجان غربی - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

اخبار داخلی مرکز

آغاز تصویربرداری فیلم سینمایی شهید امینی در آذربایجان غربی

آغاز تصویربرداری فیلم سینمایی شهید امینی در آذربایجان غربی


روابط عمومی مرکز / رویدادهای مرکز

 

 در مراسمی با حضور آیت ا.... قریشی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان ، استاندار ، فرماندار ارومیه ، مدیر کل صدا وسیمای آذربایجان غربی ، نماینده ولی فقیه در سپاه شهداء ، رئیس عقیدتی سیاسی لشکر 64 ارومیه ، جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و همرزمان آن شهید ، تصویربرداری از فیلم سینمایی سردار شهید مهدی امینی در ارومیه آغاز شد.

 در آئین آغاز ساخت این فیلم سینمایی آیت ا... قریشی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از رسانه استانی در توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و ارج نهادن به مقام شامخ شهداء ، ساخت این فیلم را در نوع خود بسیار ارزنده دانست و گفت : شهید مهدی امینی جوانی مصمم ، بی باک و شجاع بود که فعالیت های مبارزاتی خود را قبل از انقلاب شروع و با آغاز جنگ تحمیلی جزء اولین نفراتی بود که به جبهه رفت و در جریان دارلک بعنوان فرمانده به شهادت رسید.

 سعادت استاندار آذربایجان غربی هم در این مراسم با اشاره به فضای بسیار سخت حاکم بر کشور در سال 60 و هجمه های گروهک های معاند کومله و دمکرات بر ضرورت تولید چنین آثاری تأکید نمود و افزود: با چنین کارهایی می توان پیام شهدا و اهداف آنان را به جامعه بویژه نسل جوان منتقل کرد .

 مهندس مجرد مدیر کل صدا وسیمای آذربایجان غربی ضمن خیر مقدم و تبریک هفته دولت به دولتمردان و گرامیداشت یادو خاطره شهیدان ر جایی و باهنر ، آنان را الگوی مناسبی برای همه خدمتگزاران نظام اسلامی برشمرد و گفت : خاک آذربایجان غربی رنگین به خون 12000 شهید گلگون کفنی است که در راه آرمانهای امام و انقلاب در مبارزه با گروهک ها جانفشانی کردند.

مدیر کل صدا وسیما با بیان خصوصیات اخلاقی و شخصیتی سردار شهید مهدی امینی ، ساخت این فیلم سینمایی را در راستای ابلاغ پیام آرمان خواهی و دفاع از اسلام و ادای دین به مقام شامخ شهداء بویژه سرداران شهید دانست .

مهندس مجرد در ادامه سخنان خود با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برلزوم همکاری و تعامل همه دستگاههای فرهنگی برای انعکاس پیام انقلاب تأکید کرد و گفت : چهل سالگی انقلاب اسلامی همراه با افتخارات بسیار بزرگی است که همه رسانه ها و نهاد های فرهنگی باید در شناساندن آن به نسل جوان تلاش نمایند. مدیر کل صدا وسیما از همه فرماندهان نظامی که در ساخت این فیلم ، رسانه استانی را همراهی کردند قدردانی کرد و گفت : ساخت آثار دفاع مقدس به لحاظ لجستیکی بدون تعامل و کمک سایر ارگانها امکان پذیر نیست. حمید بهمنی کارگردان این فیلم سینمایی هم در سخنانی شهید امینی را اقیانوسی از معرفت دانست و گفت: امیدوارم بتوانیم کاری در خورشان و جایگاه شهید امینی انجام دهیم و بتوانیم شخصیت والای این شهید بزرگوار را به مردم بشناسانیم . 

 

گزارش تصویری


 

آدرس کوتاه :