سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

آغاز بارشها از شنبه - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز بارشها از شنبه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 بررسی نقشه های هواشناسی نشان دهنده عبور امواج کم دامنه و ضعیف تا فردا از آسمان آذربایجان غربیست و در این مدت بارش های پراکنده در برخی نقاط استان همراه با وزش باد را شاهد خواهیم بود . از اواسط وقت فردا ، شنبه ، با ورود سامانه بارشی فعالی به سطح استان ، بارش باران و در ارتفاعات سردسیر بارش برف به همراه وزش باد گاها شدید در اغلب مناطق استان آغاز خواهد شد که تا اواسط هفته آینده ادامه داشته و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلاب ، کولاک برف، مه گرفتگی، کاهش دید و لغزندگی جاده هارا نیز به همراه خواهد داشت . کارشناسان مرکز مدیریت بحران استان آذربایجان غربی توصیه می کنند، مسافران در مواقع بارندگی از سفرهای غیرضروری خودداری و برای سفر در مناطق کوهستانی به زنجیر چرخ و لوازم ایمنی مجهز باشند و از توقف در حاشیه رودخانه ها و مناطق مستعد سیلاب خودداری کنند. نخستین بارشهای بهاری در سال جدید هفته گذشته در استان آغاز و موجب آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها شد. بارش باران در روزهای گذشته موجب جاری شدن سیلاب در استانهای گلستان، مازندران ، لرستان و فارس شد ، در این حادثه متاسفانه تعدادی از هموطنان جان باختند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.