رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور

ارومیه /خبرگزاری صداوسیما/ورزشی

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی کشور

 

با پیام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دوازدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی سراسرکشور در ارومیه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در بخشی از پیام دکتر هاشمی که معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، آن را خواند با اشاره به اینکه بهره گیری از توان، شور و نشاط جوانی، در قالب فغالیت های ورزشی به منظور تقویت بنیه جسمانی و روحانی، فرصتی گران بهاست که غفلت از آن تبعات زیانباری در پی داشته و خسارات  جبران ناپذیری بر جای خواهد گذاشت آمده: شایسته است در کنار و همزمان با تلاش و کوشش دانشجویان گرانقدر علوم پزشکی در فراگیری دانش و کسب تجربه های حرفه ای، مسئولان محترم دانشگاه ها در چارچوب ترویج و توسعه ورزش دانشجویان نیز بیش از پیش بکوشند و با مدیریت بهینه منابع مالی و بهره گیری از فرصت استثنائی امکان هزینه یک درصد از درآمدها ی دانشگاه در امر ورزش، زمینه لازم و امکانات کافی را برای فعالیت های متنوع ورزشی دانشجویان علاقه مند فراهم آورند.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم در سخنانی دراین آئین که در سالن شهیدان آهندوست برگزار شد با بیان اینکه این وزارتخانه در کنار توجه به ورزش قهرمانی، نگاه ویژه ای به همگانی کردن ورزش در بین دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی دارد افزود: این رویکرد در چارچوب ماموریت وزارت بهداشت در ترویج فرهنگ ورزش برای سلامتی در کنار ورزش قهرمانی است.

محمدرضا داود آبادی فراهانی اضافه کرد: توسعه ورزش همگانی در بین دانشجویان، اساتید و کارکنان وزارت بهداشت می تواند آغازی بر رویکرد توسعه ورزش همگانی در جامعه باشد.

وی با اشاره به حضور 28 درصد دانشجویان دختر دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور در دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان این دانشگاهها از مرحله مقدماتی تاکنون گفت: این میزان حضور، نوید بخش حرکت گسترده در چارچوب سلامتی فعالان بخش بهداشت و سلامت در کشور است و باید آن را قدر بنهیم.

در این آیین، برنامه های ویژه آغاز المپیاد از جمله اهتزاز پرچم المپیاد توسط دختران صخره نورد هلال احمر در بالاترین نقطه سالن برگزاری، روشن شدن مشعل المپیاد و برنامه های فرهنگی هنری برگزار شد. در اين رويداد ورزشي بیش از 2 هزار ورزشکار دختر از 45 دانشگاه علوم پزشكي كشور  حضور دارند..

این دانشجویان در 11 رشته ورزشی دو وميداني ، شنا ،واليبال ،بسكتبال ، تیر اندازي ، بدمينتون ،تنيس روي ميز ،كاراته ،آمادگي جسماني ، شطرنج و فوتسال با هم رقابت میکنند.

اين مسابقات تا 30 مرداد ادامه خواهد داشت.

المپياد ورزشي دانشجويان دختر دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور از سال 73 آغاز شده است.

 

 


جدیدترین اخبار

انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.