جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

اطلاعیه مهم صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

اخبار داخلی مرکز

اطلاعیه مهم صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی

اطلاعیه مهم صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی


روابط عمومی / رویدادهای مرکز

تحولات جدیدی در بخش فنی صداوسیما درحال انجام است و زیرساخت های پخش درحال ارتقاء کیفیت خدمات رسانه ای خود است. براین اساس چهار شبکه امید، تماشا، شما و ایران کالا به بسته های اول و دوم دیجیتال اضافه می شوند.

شبکه هایی که از فرمت SD به HD تبدیل می شوند در بسته های سوم و چهارم  قابل دریافت خواهند بود.

شبکه های بسته سوم دیجیتال عبارتند از: یک HD، سه HD، مستند HD، ورزش HD، آی فیلم HD، خبر HD، نسیم HD و پویای HD که از تاریخ 99/9/9 در ارومیه و بخش هایی از شمال استان قابل دریافت خواهند بود.

شبکه های قابل دریافت در بسته چهارم دیجیتال عبارتند از: نمایش HD، افق HD و ایران کالا HD که از تاریخ 99/9/9  در ارومیه قابل دریافت خواهند بود ان شاالله بتدریج پوشش بسته های سوم و چهارم در سایر شهرهای استان گسترش خواهد یافت.

به این ترتیب تمامی شبکه های ملی به صورت SD در تمامی نقاطی که پوشش دیجیتال وجود دارد با همان گیرنده های قبلی قابل دریافت است و در نقاطی که بسته های HD و 4K راه اندازی شده است با داشتن گیرنده هایی با فرمت HEVC این شبکه ها قابل دریافت خواهند بود.

 در این روند تحول ، در صورتی که گیرنده ها دچار اخلال شوند لازم است جستجو و تنظیم مجدد گردد.

اگر تلویزیون شما گیرنده داخلی دارد:

مدل دقیق تلویزیون که بر روی جعبه آن و معمولا در پشت تلویزیون ذکر شده ، را  جستجو کنید. در وبسایت هایی که جزئیات یا Detail تلویزیون را معرفی می کنند ، اگر کلمه جلوی کلمه تیونر  (Tuner)  در وبسایت DVB-T2 ذکر شده بود یعنی شما قابلیت دریافت فرکانس هایی که مختص شبکه های HD صدا و سیماست را دارید.

 اگر گیرنده دیجیتال زمینی (ست آپ باکس) دارید:

دستگاه دیجیتال هم باید DVB-T2 باشد و هم HEVC یا همان  H265 را پشتیبانی کند تا تصویر را دریافت فرمائید.

 

آدرس کوتاه :