حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

اضافه بنا، تخلف رایج در ساخت و ساز شهری - نمایش محتوای خبر

 

 

اضافه بنا، تخلف رایج در ساخت و ساز شهری

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان درت جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گفت:

سرمایه گذاران بخش ساختمان برای سود بیشتر در واحدهای ساختمانی بلند مرتبه نقشه های ساختمانی مورد تایید نظام مهندسی را تغییر می دهند و با اضافه کردن زیربنا چهره شهر را دگرگون می سازند. نجاتی تنها گزینه برخورد با تخلف افزایش طبقات ساختمان را معرفی متخلف به کمیسیون ماده 100 شهرداری برای پرداخت جریمه عنوان کرد و افزود: ادامه این روند ساخت و سازها را در آذربایجان غربی نامتوازن می کند و می تواند به بافت جمعیتی شهرها لطمه وارد کند. او، توجه نکردن به ظرفیت و گنجایش مناطق و معابر در احداث واحدها را از مهمترین آسیبهای تخلف در افزایش طبقات و اضافه زیربنا عنوان کرد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با دفاع از عملکرد مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی در روند اعمال نظارت بر ساخت و سازها از رشد روز افزون مهندسان فارغ التحصیل دانشگاهی در استان های حاشیه دریاچه ارومیه انتقاد کرد و گفت: این افزایش با نیاز جامعه انطباق ندارد و در شرایطی که در سال 97، 2 میلیون مترمربع ساختمان ساخته شده است، میانگین درآمد مهندسان درحال کاهش است. نجاتی، صنعت ساختمان را یکی از مهمترین عرصه های اقتصادی در دنیا دانست و گفت: در صورت رفع مشکلات اقتصادی کشور، دانش فنی و تخصص مهندسان استان می تواند با تکیه بر صنعت ساختمان ارزش افزوده و ثروت بسیاری ایجاد کند. او همچنین در ادامه از راه اندازی سامانه ارجاع و توزیع هوشمند مهندسان ناظر برای طرح های غیرعمرانی در استان خبر داد. نجاتی اطلاع رسانی و شفافیت تصمیمات و اقدامات سازمان، گسترش بستر الکترونیک درارائه خدمات را از مهمترین برنامه های پیش روی دور هشتم هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان عنوان کرد. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، گردش مالی صنعت ساختمان را سالیانه 120 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این صنعت 300 صنعت وابسته مستقیم و هزار و 300 شغل مرتبط ایجاد کرده و ساخت 100 مترمربع ساختمان می تواند زمینه های ایجاد 3 شغل دائمی را فراهم کند. نجاتی با انتقاد از افزایش 20 درصدی جمعیت فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در سال گفت: متاسفانه تنها 2 درصد از مهندسان فارغ التحصیل می توانند از آزمون های وزارت راه و شهرسازی نمره قبولی بگیرند و با تخصص وارد حرفه مهندسی شوند. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در پایان از انعقاد تفاهمنامه با کنسولگری های کشورهای همسایه و چند کشور در شمال آفریقا برای صادرات خدمات فنی و مهندسی خبر داد.جدیدترین اخبار

اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر در ارومیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر در ارومیه
نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر در ارومیه با معرفی اثرات برتر خاتمه یافت .
تولد در روز برفی ...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تولد در روز برفی ...
زن باردار میاندوابی پس از9ساعت تلاش نجات یافت و راهی بیمارستان شد .
گرانفروشی ممنوع ،برخورد با محتکران
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
گرانفروشی ممنوع ،برخورد با محتکران
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ارومیه بر حمایت قضایی برای جلوگیری از گرانفروشی واحتکار کالاهای مورد نیاز مردم تاکید کرد.

پربیننده ترین اخبار

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
"حق" مبداء قدرت ایران است
متکی گفت: صرف داشتن قدرت، ایجاد حق نمی کند، چرا که خودِ حق و حقیقت مبداء قدرت است و این مصاف همواره بین منطق امام و مستکبران جاری بود.
آغاز راهپیمایی 22 بهمن در آذربایجان غربی
آغاز راهپیمایی 22 بهمن در آذربایجان غربی
مردم ولایتمدار آذربایجان غربی از ماکو شمالی ترین شهر تا تکاب در جنوب استان باتجمع در میادین اصلی شهرها متحد و یکصدا راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن را آغاز کردند.
بررسی مسائل و مشکلات گمرک بازرگان و گوربلاغ
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
بررسی مسائل و مشکلات گمرک بازرگان و گوربلاغ
ایجاد صفهای طولانی در برخی مواقع در دوسوی مرز بازرگان و گوربلاغ ترکیه مشکلاتی را برای رانندگان ایرانی و ترکیه به وجود می آورد.