سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

از سرگیری فعالیت بازارچه مرزی ساریسو ی ماکو - نمایش محتوای خبر

 

 

از سرگیری فعالیت بازارچه مرزی ساریسو ی ماکو

این بازارچه که بیش از یک ونیم سال پیش بصورت راکد و غیر فعال درآمده بودا با حضوری جمعی از مسئولان دو کشور در سمت ترکیه دوباره راه اندازی شد . شهریاری استاندار آذربایجانغربی به فلسفه ایجاد بازارچه ها برای رفاه مرزنشینان اشاره کرد و گفت : طبق توافقات به عمل آمده با طرف ترک ،ساختهای خوبی در طرف ترکیه صورت گرفته ،و ما نیز ملزم به ایجاد تجهیزات لازم برای رونق بازارچه خواهیم بود سلیمان آلبان والی آغری ترکیه هم در مراسم راه اندازی این بازاچه ، با اظهار خرسندی از شروع بکار دوباره این بازاچه گفت : کشور ایران و ترکیه دوبرادر بوده که در جغرافیای متفاوت با همدیگر زندگی می کنند . وی همچنین به رضایت مسئولان بلند پایه کشور ترکیه برای راه اندازی بازارچه های جدید در منطقه چالدران هم خبر داد و افزود : راه اندازی این بازارچه ها مایه خیر و برکت و ایجاد درامد برای ساکنان دوسوی مرز خواهد بود . نریشن : بازارچه مرزی ساریسیو در شهر مرزی بازرگان و در مرز ایران و ترکیه واقع شده و در حال حاضر در سمت ترکیه 128 غرفه بازسازی و احداث و در سمت کشورمان هم به غیر 50 غرفه موجود ؛ به دستور استاندار آذربایجانغربی غرفه های جدید احداث خواهد شد . با راه اندازی این بازارچه برای 500 نفر بصورت مسقیم شغل ایجاد خواهد شد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.