جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

ارومیه میزبان مسابقات بین المللی دو و میدانی جام فجر - نمایش محتوای خبر

 

 

ارومیه میزبان مسابقات بین المللی دو و میدانی جام فجر

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/ورزشی/

ارومیه میزبان مسابقات بین المللی دو و میدانی جام فجر

 

 

 

 

شهرارومیه میزبان مسابقات بین المللی دو و میدانی جام فجر امسال شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما رییس فدراسیون دو و میدانی کشور گفت: با توجه به وجود بزرگترین سالن استاندارد سرپوشیده در آذربایجان غربی و ظرفیت و همگرایی خوب مسئولین استانی امتیاز میزبانی مسابقات بین المللی جام فجر به شهر ارومیه داده شد.

مجید کیهانی در مجمع سالیانه هیات دو و میدانی آذربایجان غربی گفت: این استان قطب اصلی دو و میدانی در ماده پرتاب چکش ایران است و حضور بزرگانی همچون میر صادق موسوی و فرزندش میر کاوه موسوی به عنوان قهرمانان ملی و رکورد داران ایران در ماده پرتاب چکش با حمایت مدیر کل ورزش و جوانان نوید بخش روزهای خوش برای دو و میدانی استان است.

وی اضافه کرد: امروزه میادین دو و میدانی به جاده های پیاده روی تبدیل شده و ما با تمام احترامی که به ورزش همگانی داریم باید به دنبال ورزش قهرمانی نیز باشیم.

کیهانی تصریح کرد: در مدیریت فدراسیون های گذشته توجه کمتری به بخش آموزش شده است که باید این کاستی هر چه سریعتر بر طرف شود چرا که هدف ما در ورزش قدم نهادن در مسیر توسعه پایدار است.

وی اضافه کرد: ایجاد آکادمی تخصصی دوومیدانی برای استعدادیابی ، توجه به رده های سنی پایه ، نخبه پروری و برنامه محوری در اولویت کاری فدراسیون دوومیدانی قرار دارد.

کیهانی با اشاره به اینکه اعزام یک مربی و سه پرتابگر چکش آذربایجان غربی به اردوی آمادگی روسیه در حمایت از ورزشکاران آذربایجان غربی نیز مد نظر فدراسیون است استخدام یک مربی صاحب نام خارجی و تجهیز پیست دوومیدانی ورزشگاه تختی ارومیه به تارتان را از مسوولان استان خواستار شد.

کیهانی تاکید کرد: در تلاشیم که از توانمندی و دانش مربیان سطح بالای جهانی بواسطه تعامل با فدراسیون جهانی استفاده کنیم.

در پایان مجمع عمومی سالیان هیات دو ومیدانی استان از ورزشکاران صاحب عنوان، مربیان و هیات های فعال شهرستانی با اهدای لوح و هدایای نقدی تجلیل شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.