رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ارز آوری 44 میلیون دلاری از پایانه مرزی پلدشت به کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ارز آوری 44 میلیون دلاری از پایانه مرزی پلدشت به کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

مدیر گمرک پلدشت گفت: صادرات کالا از این گمرک از ابتدای سال جاری تاکنون به 44 میلیون دلار رسیده که 4.5 برابر مدت مشابه سال گذشته است.

اکبر احمدپور افزود : امسال 25 هزار تن کالا به ارزش 44 میلیون دلار از طریق مرز پلدشت به کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله جمهوری آذربایجان، آلمان، روسیه و ایتالیا صادرشده است. او عمده محصولات صادراتی و ترانزیتی از گمرک پلدشت را محصولات کشاورزی و لبنی، پتروشیمی، پلاستیکی، آهن آلات و مس، پنبه، کاشی، سرامیک و لوازم ساختمانی بیان کرد احمدپور اضافه کرد: میزان کالای صادراتی نیز از این مرز 1.5 برابر سال گذشته بوده است. مدیر گمرک پلدشت ادامه داد: در این مدت 220 هزار مسافر خارجی از طریق مرز پلدشت وارد کشور شده اند که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 2 برابر است. احمدپور با تاکید بر اینکه فعالیت گمرک پلدشت از اول بهمن امسال از 12 ساعت به 16 ساعت در هر شبانه روز افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: این گمرک از لحاظ صادرات کالا در میان گمرکات استان پس از بازرگان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. آذربایجان غربی با 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق و به ‌دلیل دارا بودن پنج پایانه و 9 گمرک مرزی ظرفیت قابل توجهی برای دسترسی به بازارهای جهانی و توسعه اقتصادی دارد؛ در این میان پایانه و گمرک پلدشت با وجود ظرفیت های صادراتی، ترانزیتی و گردشگرپذیری، نمود عینی بهره مندی از یک ظرفیت محلی برای ارزآوری پایدار در این استان مرزی است. پلدشت در 47 کیلومتری غرب ماکو و شمالی ترین نقطه آذربایجان غربی واقع است


جدیدترین اخبار

ضرورت اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزد‌ها
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
ضرورت اعلام شماره حساب و نماینده مالی نامزد‌ها
بر اساس اطلاعیه شماره ۱۴ ستاد انتخابات کشور، اعلام شماره حساب و نماینده مالی هر یک از نامزدها به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه ضروری است.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت:طی بیست و چهار گذشته با تلاش راهداران ۲۹۵ کیلومتر از راه‌های استان برف روبی شده است.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.
حماسه حضور در بهار ۴۱
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
حماسه حضور در بهار ۴۱
مردم دیار شهیدان باکری‌ها و امینی‌ها همانند سایر ایرانیان در انتظار خلق حماسه‌ای دیگر در روز ۲۲بهمن ماه در چهلمین ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستند.