جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ارز آوری 44 میلیون دلاری از پایانه مرزی پلدشت به کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ارز آوری 44 میلیون دلاری از پایانه مرزی پلدشت به کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

مدیر گمرک پلدشت گفت: صادرات کالا از این گمرک از ابتدای سال جاری تاکنون به 44 میلیون دلار رسیده که 4.5 برابر مدت مشابه سال گذشته است.

اکبر احمدپور افزود : امسال 25 هزار تن کالا به ارزش 44 میلیون دلار از طریق مرز پلدشت به کشورهای اروپایی و آسیایی از جمله جمهوری آذربایجان، آلمان، روسیه و ایتالیا صادرشده است. او عمده محصولات صادراتی و ترانزیتی از گمرک پلدشت را محصولات کشاورزی و لبنی، پتروشیمی، پلاستیکی، آهن آلات و مس، پنبه، کاشی، سرامیک و لوازم ساختمانی بیان کرد احمدپور اضافه کرد: میزان کالای صادراتی نیز از این مرز 1.5 برابر سال گذشته بوده است. مدیر گمرک پلدشت ادامه داد: در این مدت 220 هزار مسافر خارجی از طریق مرز پلدشت وارد کشور شده اند که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته 2 برابر است. احمدپور با تاکید بر اینکه فعالیت گمرک پلدشت از اول بهمن امسال از 12 ساعت به 16 ساعت در هر شبانه روز افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: این گمرک از لحاظ صادرات کالا در میان گمرکات استان پس از بازرگان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. آذربایجان غربی با 967 کیلومتر مرز مشترک با سه کشور جمهوری آذربایجان، ترکیه و عراق و به ‌دلیل دارا بودن پنج پایانه و 9 گمرک مرزی ظرفیت قابل توجهی برای دسترسی به بازارهای جهانی و توسعه اقتصادی دارد؛ در این میان پایانه و گمرک پلدشت با وجود ظرفیت های صادراتی، ترانزیتی و گردشگرپذیری، نمود عینی بهره مندی از یک ظرفیت محلی برای ارزآوری پایدار در این استان مرزی است. پلدشت در 47 کیلومتری غرب ماکو و شمالی ترین نقطه آذربایجان غربی واقع است


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.