جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

اراضی کشاورزی خوی سیراب از آب همت - نمایش محتوای خبر

 

 

اراضی کشاورزی خوی سیراب از آب همت

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 طرح کنترل آبهای سطحی و روان و انتقال آن به مناطق و مزارع هدف در روستاهای دور افتاده شمالغرب کشور با مشارکت قرارگاه حمزه سیدالشهدا و همکاری مردم اجرا می شود.

امسال از مجموع 200 طرح عمرانی قرارگاه حمزه سیدالشهداء، 30 طرح در زمینه کنترل و انتقال آبهای سطحی در روستاهای دور افتاده آذربایجان غربی و شمال غرب کشور عملیاتی و اجرا می شود. به گفته خدابخش مسئول مردم یاری و محرومیت زدایی قرارگاه حمزه سید الشهدا، احداث آبند روستای ممش خان از توابع بخش صفائیه خوی یکی از این طرحهاست که با مشارکت قرارگاه حمزه سید الشهدا و همکاری اهالی روستا در حال اجراست و به زودی به بهره برداری می رسد. او بااشاره به این که این طرحها با مشارکت مردم با یک دهم هزینه احداث می شود، افزود: قرارگاه نیازهای اساسی این طرحها از جمله لوله، سیمان و مواد اولیه دیگر را تامین می کند و اهالی روستاها نیز با نیروی کار در اجرای طرح همکاری می کنند. اجرای آبند روستای ممش خان باهدف کنترل، ذخیره و انتقال آب در فصول کشاورزی و به عنوان طرح آبخیز داری در غیر فصول کشاورزی احداث می شود. با بهره برداری از این طرح، آب کشاورزی 250 هکتار از باغات و اراضی کشاورزی منطقه تامین و بستر برای توسعه اشتغال پایداردر روستا فراهم می شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.