رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

آذربایجان غربی در رتبه دوم بیشترین درخواست خرید کنسانتره انگور قرمز جهان - نمایش محتوای خبر

 

 

آذربایجان غربی در رتبه دوم بیشترین درخواست خرید کنسانتره انگور قرمز جهان

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

آذربایجان غربی در رتبه دوم بیشترین درخواست خرید کنسانتره انگور قرمز جهان

 

 

راهکار های افزایش مراودات اقتصادی در بخش کشاورزی بین کشورعراق و استان آذربایجان غربی بررسی شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در نشست مسئولان این سازمان با هیئت تخصصی وزارت کشاورزی عراق گفت: با پیشنهاد وزارت کشاورزی عراق مبنی بر سفر هیئتی از این کشور برای بازدید از توانمندیهای کشاورزی استان برای افزایش اعتماد متقابل بین طرفین، هیئتی از بخش کشاورزی این کشور به استان سفر کردند که امیدواریم با این سفر اعتماد طرفین به یکدیگر افزایش یابد و مراودات اقتصادی و تجاری بین دو کشور توسعه یابد.

کریم زاده با بیان اینکه در حال حاضر مبادلات تجاری بین ایران و عراق با وجود بیش از 5 گمرک رسمی در بالاترین حد خود قرار دارد افزود: ما آمادگی داریم که هیئت های تجاری و حتی وزارتخانه ای برای بازدید از باغات ،سردخانه ها و کارخانه های صنایع تبدیلی استان حتی در زمان کاشت ، داشت و برداشت محصولات نیز برای اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی در استان حضور یافته و از سلامت محصولات اطمینان خاطر حاصل کنند .

محمد جاسم علی الهاشمی مدیر قرنطینه نباتات وزارت کشاورزی عراق هم ضمن تشکر از مسئولین وزارت کشاورزی ایران و استان آذربایجان غربی در خصوص تبادل اطلاعات لازم تصریح کرد : تجارت بین دو کشور ایران و عراق در سطح وسیع وجود دارد اما مشکلاتی در زمینه صادرات محصولات توسط بعضی از تجار که به صورت غیرقانونی اقدام به این کار می کنند، وجود دارد که لازم است دو طرف برای کاستن از این مشکلات تمهیدات لازم را به کار گیرند.

محمد جاسم علی الهاشمی با بیان اینکه در صورت رعایت در کیفیت محصولات صادراتی ، مراودات اقتصادی و تجاری دو کشور افزایش یافته و نظر مثبت مسئولین دو کشور نیز برآورده خواهد شد از مسئولان ایرانی آذربایجان غربی خواست همکاری بیشتری در زمینه کنترل فعالیت تجار و قرنطینه نباتی داشته باشند.

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه نیز در این نشست گفت : آذربایجان غربی با دارا بودن بیشترین مرز زمینی با کشور عراق و داشتن محصولات متنوع و با کیفیت کشاورزی می تواند نقش پررنگی در صادرات این محصولات به عراق ایفا کند.

حسن انتظار تصریح کرد : سیب آذربایجان غربی به لحاظ کیفیت و PH مناسب آن جزو محصولات خاص در جهان به شمار می رود ، ضمن اینکه کنسانتره انگور قرمز استان بعد از محصول انگور کشور فرانسه در رتبه دوم بیشترین درخواست خرید کنسانتره انگور در جهان قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی قطب صنایع تبدیلی و تکمیلی در کشور است و محصولات کنسانتره استان به دلیل کیفیت مناسب تولید و نگهداری به کشورهای مختلف منطقه و کشورهای خارجی از قبیل انگلستان، امارات ، کانادا و کشورهای اروپایی صادر می شود.


جدیدترین اخبار

وصل شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده خوی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
وصل شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده خوی
شبکه ارتباطی در مناطق زلزله‌زده خوی پایدار شد
رد شایعه هزینه میلیونی تست کرونا
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
رد شایعه هزینه میلیونی تست کرونا
همه مراکز درمانی دولتی و خصوصی در استان موظف به انجام این تست به صورت رایگان هستند.
اعزام پنج امدادی از آذربایجان‌شرقی به منطقه زلزله‌زده قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
اعزام پنج امدادی از آذربایجان‌شرقی به منطقه زلزله‌زده قطور
پنج تیم امدادی از آذربایجان‌شرقی به منطقه زلزله‌زده قطوراعزام شدند .

پربیننده ترین اخبار

حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
همه نسل ها در کنار هم برای ایران سربلند حضور دارند.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی
رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی از رقابت ۱۶۳ نامزد انتخاباتی برای تصاحب ۱۲ کرسی بهارستان خبر داد.