جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

آذربایجان غربی الگوی اتحاد قوام و ادیان - نمایش محتوای خبر

 

 

آذربایجان غربی الگوی اتحاد قوام و ادیان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / سیاسی

آذربایجان غربی الگوی اتحاد قوام و ادیان

رئیس جمهور در دیدار با علما، ایثارگران و نخبگان آذربایجان غربی گفت: همزیستی و وحدت و انسجام بسیار خوبی میان اقوام استان وجود دارد و این همزیستی نشان می‌دهد که ما همه از یک ریشه هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دکتر روحانی در نشست علما، ایثارگران و نخبگان آذربایجان غربی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و ملا عبدالقادر بیضاوی امام جمعه اهل سنت ارومیه و نمایندگان اقلیت های دینی برگزار شد، با اشاره به اینکه اتحاد و یکدلی اقوام و مذاهب در آذربایجان غربی، الگوی اتحاد در ایران اسلامی است، گفت: همه اقوام و مذاهب این استان در جنگ و صلح پیرو ولایت فقیه بوده اند.

وی افزود: مردم آذربایجان غربی همواره در حراست و حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران مقتدر و قهرمان بودند و همزیستی و وحدت و انسجام بسیار خوبی میان اقوام استان وجود دارد و این همزیستی نشان می‌دهد که ما همه از یک ریشه هستیم.

رئیس‌ جمهور با اشاره به اینکه علما و چهره‌های برجسته علمی استان خدمات ارزنده‌ای را به کشور و جهان ارائه کرده‌اند، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس، بزرگان، سرداران و شهدای گرانقدری چون باکری ها از این سرزمین بپا خاستند و درخشیدند.

دکتر روحانی با بیان اینکه امروز رهبر معظم انقلاب و ولایت فقیه به عنوان خیمه گاه است گفت: پیروزی در انقلاب و دفاع مقدس مرهون مجاهدت و ایستادگی مردم و اتحاد و انسجام آنان است.

رئیس جمهور یکپارچگی و اتحاد مردم را حائز اهمیت دانست و افزود: استان آذربایجان غربی نمونه‌ای برای وحدت و اتحاد در کشور است.

دکتر روحانی با بیان اینکه ملت ایران قدردان فداکاری و ایثار بوده و آن را در حافظه تاریخی خود حفظ می‌کند، اظهارداشت: میدان سیاست پیچیدگی‌های گسترده‌ای دارد و هنر در مذاکرات هسته‌ای برابر دنیا این بود که افراد درستی برای این کار برگزیده شدند.

وی با اشاره به اینکه دشواری‌ها و پیچیدگی‌های حضور در میدان سیاست همانند حضور در میدان ایثار و فداکاری و جنگ است، گفت اینکه بتوانیم سند بزرگی را در برابر قدرت‌های دنیا به نتیجه برسانیم، بسیار اهمیت دارد.

دکتر روحانی با اشاره به شرایط کشورهای منطقه و ناامنی که سراسر منطقه را فرا گرفته است،‌گفت: امروز با عنایت الهی کشور ما در امنیت، ثبات و وحدت و انسجام بسیار خوبی، قرار دارد.

دکتر روحانی با بیان اینکه همه کسانی که امروز بی‌ثباتی را در منطقه به راه انداخته‌اند، می‌خواستند تا تروریسم و بی‌ثباتی را در ایران به راه بیندازند، ریشه تروریسم و کشتار را در صهیونیسم، برشمرد و افزود: آنها هنگامی که وحدت و سد آهنین ملت را مشاهده کردند، عقب نشینی کردند.

رییس‌ جمهوری تأکید کرد: ایمان، انسجام، ایستادگی و وحدت مردم، اصلی اساسی است که باعث شده قدرت‌های جهانی در برابر ایران هراس داشته و نتوانند نقشه‌های شوم خود را به اجرا برسانند.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز وحدت و انسجام در تمام سطوح کشور، نمایان است، گفت: هیچ توهمی مبنی بر وجود اختلاف در ایران اسلامی و میان قوای کشور نباید در ذهن کسی بوجود آید چرا که امروز رهبری ، هدایت‌گر و محور وحدت هستند.

در این جلسه علما و ایثارگران و نخبگان آذربایجان غربی نقطه نظرات خود در خصوص راههای توسعه استان را بیان کردند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.