جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اختصاص ۹۰ میلیارد ریال برای توسعه پارک فناوری - نمایش محتوای خبر

 

 

اختصاص ۹۰ میلیارد ریال برای توسعه پارک فناوری

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/علمی فرهنگی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در دیدار با نخبگان، مدیران عامل شرکت‌های دانش بنیان و روسای دانشگاه‌های آذربایجان غربی با اشاره به اینکه توسعه کشور در گرو توجه به نخبگان است گفت:

عدم حمایت از نخبگان داخلی عرصه را برای ورود عوامل خارجی باز و بازار را از دست ما خارج می‌کند که این امر به ضرر کشور است. آقای ستاری ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران رتبه پنجم تربیت مهندس در دنیا را دارد بر همین اساس است که باید کارآفرینی در جامعه به عنوان یک ارزش و اصل اساسی پیشرفت هر کشوری شناخته شود و فراهم کردن زمینه‌های کارآفرینی و نوآوری نیازمند کار عاقلانه و با برنامه است. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: باید نگرش دانشکاه به آموزش و پژوهش توجه به اصل کارآفرینی باشد، زیرا این امر زمینه‌های تغییر محیط را فراهم می‌کند. آقای ستاری اضافه کرد: دولت تنها تسهیل کننده محیط کسب و کار بوده و رونق این محیط و افزایش سرمایه گذاری بر عهده فعالان و نخبگان است. وی با انتقاد از فعال نبودن صندوق پژوهش و فناوری در آذربایجان غربی گفت:: فعالیت این صندوق می‌تواند به توسعه شرکت‌های دانش بنیان سرعت ببخشد. معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت:: برای راه اندازی این صندوق ۳۰ میلیار ریال اعتبار اولیه از سوی این معاونت اختصاص می‌یابد تا مشکلات واحد‌های فناور و شرکت‌های دانش بنیان آذربایجان غربی حل وفصل شود. وی اضافه کرد: پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیازمند ساختمانی مجهز در داخل شهر بوده و مسوولان استانی این امر را در اولویت برنامه‌های خود بگذارند. استاندار آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت:: ۴۵ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته برای توسعه پارک علم و فناوری آذربایجان غربی از سوی استانداری این استان و ۴۵ میلارد ریال نیز از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اختصاص می‌یابد. آقای شهریاری افزود: ۱۸ شرکت دانش بنیان در آذربایجان غربی فعالیت می‌کنند. استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تحریم فرصتی برای جوانان و نخبگان است تا برای توسعه فعالیت‌های علمی و افتخار آفرینی در جامعه استفاده کنند. رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات عمده واحد‌های فناور گفت: مشکلات مالیاتی سد پیش روی این واحدهاست و مانع توسعه فعالیت‌های شرکت‌ها می‌شود. آقای حیدری افزود: فعالان شرکت‌های دانش بنیان و فناور نیازمند توجه جدی مسئولان هستند و انتظار دارند معافیت‌های مالیاتی همانند استان‌های همجوار در این استان نیز اجرا شود. تاکنون ۱۱۲ اختراع توسط جوانان و نخبگان آذربایجان غربی و استان‌های همجوار برای ثبت و تأئید به این پارک ارجاع داده شده است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.