جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

احداث 5 مسجد با اعتباری بیش از 20 میلیارد ریال در سردشت - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث 5 مسجد با اعتباری بیش از 20 میلیارد ریال در سردشت

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 فرماندار سردشت در دیدار با کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه سردشت با اشاره به اهمیت وقف‌های قرآنی و بیان اینکه موقوفات با نیات قرآنی نسبت به سایر موقوفات از درصد بسیار پایینی برخوردار هستند، گفت: برای پر کردن این خلأ و جبران آن نیاز به یک نهضت مشارکتی است. اقصی نخشی‌پور افزود: بروز‌رسانی وقف باید متناسب با نیاز امروز جامعه صورت گیرد علاوه بر این باید همگانی کردن وقف قرآنی را در دستور کار قرار داد. وی ضمن تقدیر از عملکرد اداره اوقاف سردشت، به ایجاد وقف‌های نوین در حوزه‌های مختلف همچون حوزه کارآفرینی اشاره و تصریح کرد: باید مردم را تشویق و ترغیب به وقف در زمینه کارآفرینی کرد و با راه‌اندازی بنگاه‌های کارآفرینی به اشتغال جوانان، تحصیل آنان و همچنین فعالیت در زمینه آموزشی کمک کرد. رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت نیز در این دیدار گفت: این شهرستان دارای 435 موقوفه، 738 رقبه، 95 خادم با 235 مسجد است. رحمان شمسی افزود: در راستای حفظ و صیانت از موقوفات از ابتدای سالجاری تا کنون 37 سند مالکیت تک برگی اخذ و همچنین 130 سند اجاره تمدید، که با برنامه‌ریزی‌های جدی 40 درصد به درآمد کلی موقوفات افزوده شده است. وی همچنین تصریح کرد: 5 مسجد با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید. شمسی عنوان کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از این مساجد نیازمند همت والای خیران و واقفان نیک اندیش است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.