رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

احداث راه آهن قطار سریع السیر تهران بازرگان با سرمایه گذاری خارجی - نمایش محتوای خبر

 

 

احداث راه آهن قطار سریع السیر تهران بازرگان با سرمایه گذاری خارجی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

احداث راه آهن قطار سریع السیر تهران بازرگان با سرمایه گذاری خارجی

با سرمایه گذاری خارجی راه آهن قطار سریع السیر تهران بازرگان احداث می شود.

سعادت استاندار آذربایجان غربی امروز در دوازدهمین جلسه شورای اداری استان که صبح امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اعلام این خبر افزود: این طرح با هدف تکمیل جاده ابریشم و با سرمایه گذاری سه کشور آلمان، انگلستان و امارات متحده عربی احداث می شود و با بهره برداری از آن فاصله بین تهران و شهر مرزی بازرگان در عرض سه ساعت طی خواهد شد.

وی سپس با بیان این که ایام الله دهه فجر، یادآور سلحشوری و مقاومت ملت بزرگ ایران در برابر سران استکبار است بر اهمیت بزرگداشت هرچه با شکوهتر برنامه های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح استان تاکید کرد.

رئیس شورای اداری استان، پیروزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای برنامه جامع اقدام مشترک را ثمره استمرار ایستادگی و مقاومت ملت بزرگ ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: سران استکبار می دانستند که ادامه روند تحریم ها علیه جمهوری اسلامی، به زیان آنها خواهد بود و ایران به قدرت منطقه ای تبدیل می شود پای میز مذاکره آمدند و در برابر روحیه ایستادگی و مقاومت ملت ایران و هدایت های داهیانه رهبر معظم انقلاب تسلیم شدند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان این که بعد از عملیات اجرایی برجام، شاهد هستیم که کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اروپا و شرق آسیا، بر سر همکاری های اقتصادی با ایران، با یکدیگر رقابت می کنند. اضافه کرد: ایران پل بزرگ بین اروپا و شرق آسیا است و بدون ایران این کشورها در توسعه روابط اقتصادی با یکدیگر موفق نخواهند شد.

آقای سعادت خاطر نشان ساخت: در دوران پسا برجام باید با ابتکار عمل و برنامه ریزی، در جهت تقویت پایه های اقتصادی و صنعتی کشور بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه با برگزاری انتخابات، قدرت و مدیریت در کشور بدست مردم جابجا می شود، انتخابات را یادگار ارزشمند حضرت امام خمینی رحمت الله تعالی علیه عنوان کرد و گفت: وظیفه مسئولان اجرایی این است که زمینه مشارکت حداکثری مردم در دو انتخابات مهم پیش رو در کشور را فراهم کنند.

وی افزود: در منطقه هیچ کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، که مردمش تا این حد در مسائل و امور کشور مشارکت داشته باشند و این نمونه و مصداق بارز مردم سالاری دینی است.

وی همچنین بر لزوم تامین نمودن تمامی امکانات مورد نیاز برگزاری انتخابات در استان توسط دستگاه های اجرایی و فرمانداری ها تاکید کرد.

رئیس شورای اداری استان همچنین اظهار داشت: آنچه که در انتخابات اهمیت دارد، اصل حضور و مشارکت پرشور و گسترده مردم در پای صندوق های رای است؛ لذا مدیران، مسئولان و مجریان انتخابات به هیچ وجه نباید اجازه دهند که انتخابات از مسیر اصلی خود منحرف شود .

در این جلسه همچنین شکرنیا رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی، برنامه های کمیته های بیست و دوگانه ستاد برگزاری ایام الله دهه فجر را تشریح کرد.

منتظمی رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در ارومیه و مهدیزاده رئیس شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی نیز گزارشی از فعالیت های این ادارات را به اعضای شورای اداری استان ارائه دادند.


جدیدترین اخبار

۳۹ مورد مشکوک به کرونا در آذربایجان غربی
۳۹ مورد مشکوک به کرونا در آذربایجان غربی
رییس دانشگاه عوم پزشکی آذربایجان غربی از ۳۹ مورد مشکوک به کرونا در استان خبر داد.
انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی استان خبر داد.
افزایش پروازهای فرودگاه ارومیه به مقصد شیراز
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش پروازهای فرودگاه ارومیه به مقصد شیراز
مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی از برقراری پروازهای فرودگاه ارومیه در مسیر شیراز-ارومیه-شیراز خبر داد.

پربیننده ترین اخبار

افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
فرماندار خوی از مصدوم شدن ۳۰ تن در زلزله قطور خبر داد.
تعطیلی مدارس آذربایجان‌غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
تعطیلی مدارس آذربایجان‌غربی
مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس و مراکز پیش‌دبستانی استان یکشنبه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل است.
زلزله شدید در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
زلزله شدید در آذربایجان غربی
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر حدفاصل سلماس و خوی رخ داد؛ این زلزله در شهر‌های تبریز، اسکو، سهند، ارومیه و‌برخی دیگر از شهر‌های آذربایجان احساس شد.