جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اجلاس مشترک مرزی ایران و ترکیه - نمایش محتوای خبر

 

 

اجلاس مشترک مرزی ایران و ترکیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

این اجلاس با حضور فرماندهان مرزبانی شمال غرب کشور و فرماندهان ژاندارمری مناطق شرق ترکیه هم مرز با آذربایجان غربی با هدف افزایش تعاملات مرزی، حسن همجواری و توسعه همکاری‌های مرزی بین مرزبانان دوکشور جمهوری اسلامی و ترکیه برگزار شد . این اجلاس پنجمین اجلاسی بود که با حضور فرماندهان مرزبانی کشورمان و ژاندارمری ترکیه در خاک دو کشور برگزار شد . سردار رضایی فرمانده مرزبانی کشورمان برگزاری اینگونه اجلاسهای دوجانبه بین ایران و ترکیه را مایه آرامش و امنیت برای مرزنشینان دو سوی مرز و بسط و گسترش همکاریهای دولت‌مردان اعلام کرد و گفت: پیام این نشست‌ها و اجلا سها برای دوستان مایه امیدواری و برای دشمنان مایه ناامیدی است. وی همچنین از همکاری خوب مسئولان بلند پایه کشور ترکیه برای مساعدت به برق رسانی به پاسگاه‌های مرزی صعب العبور کشورمان به فرمانده ژاندارمری ترکیه و والی استان حکاری ترکیه برای احداث خط انتقال به این پاسگاه‌ها با اهدا لوح تقدیر کرد . ارتشبد عارف چتین فرمانده ژاندارمری جمهوری ترکیه هم با اظهار رضایت از افزایش روز افزون همکاری‌های مرزی بین دو کشور به پیشینه تاریخی جمهوری اسلامی ایران و ترکیه اشاره کرد و گفت: در طول قرن‌های متمادی دولت‌های ایران و ترکیه مانند دوست و برادر در کنار یکدیگر بوده و کوچکترین چالشی در مرزهای دو کشور وجود ندارد . مبارزه با انواع قاچاق ، اشرار مسلح و افزایش تعاملات مرزی و اطلاعاتی از مهمترین مباحث مطرح شده در این اجلاس مرزی بود . اضافه می‌شود که اجلاس بعدی بین کشور جمهوری اسلامی و ترکیه خرداد ماه سال آینده در شهر تبریز برگزار خواهد شد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.