سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

اجرای طرح های آبخیزداری در شمال استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح های آبخیزداری در شمال استان

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 نماینده مردم شهرستانهای ماکو، چالدران، شوط وپلدشت در مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی مسائل و مشکلات عشایر کوچ رو مناطق ییلاقی خان گل شهرستان چالدران با اعلام این خبر گفت:

این میزان اعتبار برای اجرای طرحهای آبخیز داری در مناطق سیل خیز این شهرستانها هزینه می شود. آقای شریف پور با بیان اینکه این طرحها در قالب بیولوژیکی و مکانیکی از جمله احداث سدهای ملاتی، خشکه چین، گابیونی، بذر و کود پاشی و کاشت نهال صورت می گیرد افزود: با اجرای این طرحها بسیاری از واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی روستاهای در معرض خطر سیل در این شهرستانها از خطرات سیل در امان خواهند بود . آقای زینال زاده مدیر کل امور عشایر استان نیز در این جلسه با اعلام اینکه امسال برای اجرای طرحهای عمران عشایری در استان بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع استانی و توازن اختصاص یافته است افزود: با اختصاص این میزان اعتبار ایل راههای استان مرمت و ساماندهی و برای عشایر آبرسانی در مناطق ییلاقی انجام می گیرد. آقای موسوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری استان نیز در این جلسه گفت: تا کنون از 2 میلیون و 760 هزار هکتار مراتع ییلاقی و روستایی 93 درصد آن به وسعت 2 میلیون 500 هزار هکتار بنام دولت سند دار شده اند. آقای حسین زاده فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه از استقرار 6 هزار و 500 خانوار عشایری با 200 هزار راس دام به مدت 75 روز در 80 هزار هکتار از مراتع این شهرستان خبر داد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.