جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح هادی در 573 روستای آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح هادی در 573 روستای آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

اجرای طرح هادی در 573 روستای آذربایجان غربی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه طرح هادی در 573 روستای استان اجرایی شد، گفت:

برای اجرای این طرح ها ، یکهزار و 720 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. محمود بدلی در حاشیه بازدید از طرح های هادی سلماس در گفت و گو با خبرگزاری صداوسیما افزود: علاوه بر این طرح ها در حال حاضر 2 هزار و 88 روستای بالای 20 خانوار آذربایجان غربی دارای نقشه طرح هادی است که امیدواریم با اختصاص اعتبار مناسب، این طرح ها نیز اجرایی شود. وی اضافه کرد: اصلاح و بازگشایی معابر، جدول گذاری، آسفالت و سنگ فرش معابر، ساماندهی فضای سبز و ایجاد محل بازی کودکان از جمله بخش های اجرای طرح هادی به شمار می رود. وی با اشاره به اینکه طرح مقاوم سازی خانه های روستایی برای 75 هزار واحد مسکونی آذربایجان غربی تدوین شده است، ادامه داد: ساکنان 501 روستای استان از این طرح بهره مند شده اند. وی اظهار کرد: بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، سالانه 12 هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم سازی می شود تا همه 258 هزار واحد موجود زیرپوشش قرار گیرد. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی بیان کرد: کارمزد تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی تنها پنج درصد است و همه روستاییان می توانند از این تسهیلات با مبالغ 200 و 180 میلیون ریالی بهره مند شوند. بدلی افزود: این تسهیلات در روستاهای مرزی 200 میلیون ریال در نظر گرفته شده که 20 میلیون ریال بیشتر از دیگر روستاهاست و می توان آن را مشوقی برای مقاوم سازی این روستاهای محروم دانست. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اضافه کرد: تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی در دیگر روستاهای آذربایجان غربی نیز به میزان 180 میلیون ریال پرداخت می شود و مدت بازپرداخت آن نیز 15 سال در نظر گرفته شده است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.