جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح ملی احداث راه دسترسی به معادن در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح ملی احداث راه دسترسی به معادن در آذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

اجرای طرح ملی احداث راه دسترسی به معادن در آذربایجان غربی

برای تکمیل زیر ساختهای معادن طرح ملی احداث جاده دسترسی به معادن برای نخستین بار در آذربایجان غربی در شهرستان خوی اجرا می شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیمافرماندار خوی در بازدید از روند اجرایی این طرح گفت : در اجرای این طرح که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مجری آن است 18 کیلومتر راه دسترسی به معادن مختلف این شهرستان در نقاط صعب العبور اجرامی شود .

وی افزود :این طرح در دو قطعه 9 کیلومتری آغاز شده و در حال حاضر 60 درصد پیشرفت دارد .

آقای سیوانی اعتبارات اولیه این طرح را بیش از 120 میلیارد ریال اعلام کرد وگفت : در مسیر ساخت این جاده 46 دهنه پل بزرگ و کوچک احداث می شود .

فرماندار خوی اضافه کرد : با اجرای این طرح امکان دسترسی مستقیم به 15 معدن فعال شمال خوی و 40 معدن در حال اکتشاف و اخذ پروانه فراهم می شود .

وی کاهش هزینه های تولید در معادن و انتقال آسان مواد معدنی از معادن به واحدهای فراوری را از مهمترین مزایای اجرای این طرح در جهت فعال ساختن معادن اعلام کرد .

سیوانی تاکید کرد : اجرای این طرح به تکمیل زنجیره استخراج و فراوری مواد معدنی کمک می کند .

فرماندار خوی برق رسانی به معادن خوی را دیگر طرح تکمیل زیر ساختهای معادن این شهرستان دانست و افزود : مطالعات برق رسانی به معادن خوی به پایان رسیده است و عملیات اجرایی آن با تخصیص اعتبار در سالجاری آغاز میشود

سیوانی از آغاز ساخت نخستین شهرک سنگ آذربایجان غربی در بخش ایواوغلی خوی با مشارکت بخش خصوصی هم خبر داد و افزود : بزودی کار احداث این شهرک با هدف فراوری مناسب سنگهای تزئینی و عرضه و صادرات آنها با بیش از 100 میلیار ریال سرمایه اولیه اغاز میشود

او گفت : در اجرای این طرح بیش از 134 هزار متر مکعب خاکریزی ،425 هزار متر مکعب خاکبرداری و 4050 متر مکعب بتن ریزی شده است

وی مدت پیمان این طرح را 18 ماه اعلام کرد وافزود : این طرح زودتراز موعد پیمان وتا اواخرنیمه اول امسال به بهره برداری می رسد

شهرستان خوی با داشتن بیش از 56 معدن یکی از قطب های تولید سنگهای تزئینی و معدنی در شمالغرب کشور است

ظرفیت استخراج معادن شهرستان خوی 28 میلیون تن هست و 11 نوع ماده معدنی از معادن این شهرستان استخراج میشود

مرمر ، مرمریت ، کرومیت ، سیلیس و کچ از مهمترین سنگها و مواد معدنی استخراجی از معادن شهرستان خوی است

بخش معدن در شهرستان خوی برای بیش از 500 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.