جهش تولید | سه‌شنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۹

اجرای طرح حفاظت فیزیکی در 500 کیلومتر مربع از سواحل دریاچه ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح حفاظت فیزیکی در 500 کیلومتر مربع از سواحل دریاچه ارومیه

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

اجرای طرح حفاظت فیزیکی در 500 کیلومتر مربع از سواحل دریاچه ارومیه

طرح حفاظت فیزیکی در 500کیلومتر مربع از سواحل دریاچه ارومیه اجرا می شود .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در نشستی با اصحاب رسانه بااعلام این خبر گفت: به منظور صیانت از سواحل پارک ملی دریاچه ارومیه و جلوگیری از چراو زمین خواری ،طرح حفاظت فیزیکی و قرق از بناب تا سلماس به مساحت 500 کیلومتر مربع از سواحل غربی دریاچه ،در سال جاری اجرا میشود.

آراسته در ادامه ضمن ارائه گزارشی ازعملکرداین اداره کل در حوزه های مختلف نظارت ومدیریت پسماندوفاضلاب وپایش هوا-صنایع ورودخانه هاافزود: طرح تثبیت ریزگردهای حاشیه دریاچه ارومیه در 480هکتار از اراضی حاشیه این دریاچه اجرا شده که واکاری وترمیم نهالهای اسیب دیده در دستورکار اداره کل حفاظت محیط زیست استان قرار دارد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت مطلوب تالابهای استان از اجرای طرح مطالعات زیست محیطی پل میانگذر دریاچه ارومیه توسط دانشگاه تبریز خبردادوافزود:با اتمام این طرح مطالعاتی اقدامات لازم جهت اعمال الزامات زیست محیطی بر روی این سازه اجرا خواهد شد.

آراسته درادامه با اشاره به برگزاری ونمایش آثارپنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز درشهرهای ارومیه-مهاباد-خوی-میاندواب-سردشت-اشنویه-ماکو ونقده خبر داد و افزود:درختان برای زمین و زمین برای زندگی شعار روز زمین پاک سال جاری است که به این مناسبت برنامه های متنوع فرهنگی اجتماعی از جمله پاکسازی طبیعت و پیاده روی همگانی در شهرهای مختلف استان اجرا میشود

شیرازه محبت مدیر کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری آذربایجان غربی نیز در این نشست با اشاره به برنامه هاورویکردزیست محیطی دولت افزود:رسانه هانقش ارزنده ای در اطلاع رسانی،اموزش و تبلیغ مبانی زیست محیطی بویزه با استفاده از ابزارهای نوین اطلاع رسانی برعهده دارند.

جباری معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز دراین جلسه گفت:تراز اکولوژیک دریاچه ارومیه تاپایان 29 فروردین با 89سانتیمتر افزایش از ابتدای سال ابی جاری، به 97/1270 متر و وسعت آن به 2700 کیلومتر مربع رسیده است .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.