جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

اجرای طرح توسعه ملی در ۱۰ شهرستان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح توسعه ملی در ۱۰ شهرستان کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

رئیس بنیاد مستضعفان کشور در چالدران با اشاره به اجرای طرح های ملی باهدف عمران و آبادانی مناطق کم برخوردار کشور گفت:

از این تعداد شهرستان، شهرستان چالدران به دلیل داشتن شاخص های زیاد محرومیت اما با قابلیت های فراوان توسعه در ردیف طرح توسعه ملی قرار گرفته است . سعیدی کیا با بیان اینکه اجرای این طرح با شعار با مردم و برای مردم با همکاری 7 وزراتخانه ، بنیاد علوی ، استانداری و ادارات ذی ربط در این شهرستان اجرا می شود افزود:در حال حاضر این بنیاد قادر بوده است در 22 روستای این شهرستان با تشکیل صندوقهای خرد روستایی مقدمات توسعه و اشتغال را فراهم کند او گفت: پرداخت تسهیلات کم بهره به سرمایه گذاران بخش خصوصی در تمامی زمینه های لازم و ایجاد زیر ساختها در زمینه های آموزشی ، بهداشت و درمان با مشارکت وزارتخانه های مربوطه از جمله برنامه های مهم طرح ملی توسعه و آبادانی چالدران است. فرماندار شهرستان چالدران نیز در این جلسه با اعلام اینکه امسال در جهت عمران و آبادانی این شهرستان 130 میلیارد تومان اعتبار از منابع ملی و استانی هزینه می شود افزود: این میزان اعتبار در بخش راه سازی ، گاز رسانی روستایی ، بهداشت و درمان و طرحهای کشاورزی صرف خواهد شد. بازدید از نمایشگاه انواع سنگهای تاریخی اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، بازدید از مرکز جامع سلامت شهری و روستایی بخش دشتک ، بازدید از مدرسه متوسطه اول پسرانه شبانه روزی شهید رجایی روستای شادلو.دیدار با مردم روستای ساری اوجاق و تجلیل از دانش آموزان ممتاز مدارس شهرستان چالدران و نفرات برتر کنکور سال 97 از جمله دیگر برنامه های سفر یک روزه رئیس بنیاد مستضعفان کشور به چالدران بود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.