جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

اتلاف 70 در صد مواد معدنی اذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

اتلاف 70 در صد مواد معدنی اذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما/ اقتصادی

اتلاف 70 در صد مواد معدنی اذربایجان غربی

 

 

معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر بهره گیری از فناوریهای نوین در معادن استان گفت: متاسفانه معادن استان از تکنولوژی نوین بی بهره اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما کهوریان در آیین افتتاح دومین نمایشگاه تخصصی معدن ، صنایع معدنی و ماشین آلات وابسته در ارومیه با بیان اینکه تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی در استان اقتصاد دانش بنیان و دستیابی به فناوری های نوین است افزود: باید در شرایط موجود با استفاده از فناوری های به روز معدنی از ظرفیت های بی بدلیل اقتصادی معادن استان بهره مند شویم.

 وی گفت: با وجود ظرفیتها و توانمندیهای بالای معادن استان 70 درصد مواد معدنی به هدر می رود که با بهره وری درست در این بخش می توان از اتلاف مواد معدنی کاست.

کهوریان تصریح کرد: سهم ارزش افزوده بخش صنعت در استان 8و5 در صد است که در مقایسه با میانگین کشوری که به بیش از 25 درصد می رسد ناچیز است.

معاون برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: با توجه به شرایط موجود و احتمال ورود سرمایه گذاران بخش صنعتی باید توجه ویژه ای به توسعه و تکمیل زیرساختهای بخش صنعت داشت.

موسی زاده مشاور استاندار و مدیر مركز جذب سرمایه گذاری استانداری آذربایجان غربی هم در این ائین گفت:  فرصت های سرمایه گذاری در بخش های مختلف در استان وجود دارد و در این زمینه چندین تفاهم نامه با شرکت های خارجی و داخلی در راستای جذب و سرمایه گذاری در استان در حال اجراست.

دومين نمايشگاه تخصصي معدن و صنايع معدني و ماشين آلات وابسته  عصر دیروز در فضايي به مساحت 2 هزار مترمربع شامل 30 غرفه و مشاركت معدنكاراني از 5 استان كشوردر محل دائمی نمایشگاههای بین المللی اذربایجان غربی در ارومیه برپا شده است و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت .

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.