جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

اتصال تمام مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه ششم توسعه - نمایش محتوای خبر

 

 

اتصال تمام مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات تا پایان برنامه ششم توسعه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توسعه زیرساخت های ارتباطی تا دور افتاده ترین نقاط آذربایجان غربی اظهار کرد:در راستای اجرای ماده 69 قانون برنامه ششم توسعه تمامی مدارس استان با اتصال به شبکه ملی اطلاعات هوشمند سازی می شود. قاسم جلیلی نژاد با تشریح تفاهم نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد:بر اساس این تفاهم نامه تامین لایه زیرساخت و ایجاد بستر ارتباطی تمام مدارس استان بر عهده وزارت ارتباطات است و در صورت تامین تجهیزات، تا پایان سال جاری تمام مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند. وی با اشاره به برنامه وزارت ارتباطات در خصوص تحقق ایران هوشمند افزود:توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه های وزارت برای تحقق برنامه ایران هوشمند است و در این راستا کلیه شهرهای استان به نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز شده و اینترنت پرسرعت در تعداد 1450 روستای استان ازمحل پروژه فازیک توسعه روستایی تامین و از محل فاز دوم پروژه،اینترنت پرسرعت تعداد 1142 روستای دیگر تا پایان سال نیز تامین می شود. مدیر کل ارتباطات استان با تشریح لایه خدمات گفت: تنها با تامین تجهیزات فیزیکی،بحث مدرسه هوشمند و آموزش هوشمند تحقق نخواهد یافت،بلکه تبدیل تمام فرآیندهای آموزش از حضور و غیاب دانش آموز گرفته تا انجام تکالیف و ارتباط مستمر با معلم در تحقق مدارس هوشمند موثر است و این موضوع مستلزم تامین زیرساخت ارتباطی تمام نقاط استان است. جلیلی نژاد پرورش دانش آموزان در محیطی هوشمند را در توسعه و پیشرفت کشور موثر دانست و پیشنهاد تشکیل کار گروه کارشناسی برای بررسی بندهای تفاهم نامه مذکور را داد که مورد استقبال قرار گرفت. قاسم جلیل نژآد مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگوی تلفنی با بخش خبری ساعت 20 سیمای مرکز آذربایجان غربی در خصوص هوشمندسازی مدارس استان توضیحاتی داد که در ویدئوی زیر مشاهده می کنید.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.