جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

اتاق اصناف کشاورزی ایران در آستانه شکل گیری - نمایش محتوای خبر

 

 

اتاق اصناف کشاورزی ایران در آستانه شکل گیری

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 ملک زاده در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در ارومیه با اعلام این خبر گفت:

پش از 5 سال بررسی و کار کارشناسی در کمیسیون های لوایح فرعی و اصلی دولت بالاخره آئین نامه اصلاح نظام صنفی کشاورزی ایران بر اساس قانون نظام صنفی کشور به تصویب رسید و تشکیل اتاق اصناف کشاورزی ایران وارد مرحله جدیدی شد. کد ویدیو دانلود او افزود: با این مصوبه ساختار نظام صنفی کشاورزی کشور به کلی تغییر می کند و بر اساس آن در هر شهرستان با تشکیل هفت اتحادیه صنفی با عناوین اتحادیه باغداران، زارعین، دام و طیور، شیلات و آبزیان، مکانیزاسیون، منابع طبیعی و خدمات و صنایع اتاق اصناف کشاورزی آن شهرستان تشکیل خواهد شد و در بعد ملی نیز با حضور منتخبین این اتحادیه ها اتاق اصناف کشاورزی ایران با هویتی کاملا مستقل از سایر صنوف، شکل خواهد گرفت. رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تصریح کرد: پیش بینی می شود حداکثر در 6 ماه آینده با تدوین شیوه نامه ها و دستورالعمل های این مصوبه، اتاق اصناف کشاورزی ایران با هدف هویت بخشی، سازماندهی مشاغل، دفاع از حقوق و مزایای بهره برداران بخش کشاورزی و مطالبه گری به حق کشاورزان تشکیل شود. ملک زاده همچنین خاطر نشان کرد: در 8 سال گذشته با تشکیل نظام صنفی کشاورزی کشور از مجموع 4 میلیون و 30 هزار بهره بردار بخش کشاورزی، بیش از یک میلیون و دویست هزار بهره بردار به عضویت این تشکل صنفی در آمده اند و برای آنها پروانه نظام صنفی صادر شده است. او درخصوص مزایای این پروانه صنفی نیز تصریح کرد: کشاورزان می توانند در اکثر دستگاهها و نهادهای کشور از جمله بانک کشاورزی و دادگستری از این پروانه به عنوان ضمانت و کفالت استفاده کنند. رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی کشور استفاده از تعرفه حمایتی حامل های انرژی و بیمه تامین اجتماعی را از دیگر امتیازات پروانه نظام صنفی برای کشاورزان برشمرد و گفت: کشاورزان می توانند با عضویت در نظام صنفی کشاورزی ایران از دیگر امتیازات این پروانه بهره مند شوند. آذربایجان غربی با جذب نزدیک به 70 هزار بهره بردار کشاورزی در نظام صنفی به عنوان دومین استان پیشرو کشور در این حوزه عملکرد قابل قبولی به ثبت رسانده است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.