جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

آب شرب روستای شیبلو سالم است ، علت مسمومیت اهالی غذایی ست - نمایش محتوای خبر

 

 

آب شرب روستای شیبلو سالم است ، علت مسمومیت اهالی غذایی ست

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

در پی مراجعه تعدادی از اهالی روستای شیبلوی میاندوآب بر اثر مسمومت به مراکز درمانی دکتر انتظار مهدی در گفتگو با خبرنگاران در میاندوآب در این خصوص توضیحاتی داد . وی گفت :

با توجه به مراجعه تعدادی از اهالی روستای شبیلو به بیمارستان این شهرستان ، موضوع در دستور کار قرار گرفته و مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب به همراه همکاران در بیمارستان حاضر شده و نسبت به بررسی وضعیت بالینی بیماران و عوامل موثر در بروز این بیماری اقدام کردند . معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی افزود : جلسه ای در ساعت یک بامداد ۱۸ تیر ماه در محل بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) تشکیل و صبح امروز(۱۸تیرماه) نیز بررسی میدانی با حضور اکیپ دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیریت شبکه بهداشت و درمان و سایر مسئولان شهرستانی انجام و مستندات کنترل کیفی آب شرب منطقه مورد بررسی قرار گرفت . دکتر انتظار مهدی اضافه کرد : نتایج بررسی حاکی از سالم بودن آب شرب مصرفی منطقه دلالت داشته و هیچگونه آلودگی آب شرب مصرفی مردم مطرح نمی باشد ، علت احتمالی این بیماری روده ای مسمومیت غذایی بوده که نمونه های تهیه شده در سطح استان و انجام آزمایشات تکمیلی ، در دست بررسی قرار دارد . رئیس مرکز بهداشت استان گفت : تعداد مراجعین از ساعت ۲۲ شب تا ساعت ۸ صبح دیروز ۱۷ مورد بوده که ۱۳ تن بستری شده بودند و از این تعداد نیز تا ظهر دیروز تنها شش نفر تحت نظر و بستری بوده و بقیه ترخیص شده اند . وی تأکید کرد : توصیه می کنیم شهروندان قبل از مصرف سبزیجات نسبت به سالم سازی آنها اقدام نموده و از استفاده از سالادهای غیر بسته بندی شده در مراسمات و نیز از مصرف غذای مانده بیش از دو ساعت خودداری کرده و حتی الامکان غذای روزانه خود را در منزل تهیه کرده و در صورت لزوم غذای مورد نیاز را از مراکز معتبر تهیه کنند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.